رابطه جنسي از عقب چه خطراتي دارد؟ / رابطه مقعدي

رابطه جنسي از عقب چه خطراتي دارد؟ / رابطه مقعدي

پست شماره 1091
22:18 , جمعه 29 فروردين 1399

رابطه جنسي از عقب چه خطراتي دارد؟ / رابطه مقعدي

رابطه جنسي از عقب چه خطراتي دارد؟

رابطه جنسي از مقعد مي تواند براي زن و مرد خطرآفرين باشد پس بهتر است از داشتن رابطه جنسي از عقب پرهيز کنيد . شما در ادامه مطلب مي توانيد با عوارض رابطه مقعدي آشنا شويد

مجله ياس تنها - با توجه به بیان خطرات و عوارض رابطه مقعدی اما امروزه خیلی از زوج ها علاقه به برقراری رابطه جنسی از این طریق دارند ،در اینجا گفته های دکتر لارن استرچر که در مورد بیماری های جنسی و یائسگی و خطرات رابطه مقعدی بیان کرده را در اختیار شما قرار می دهیم :

- می خواهیم خیلی رک و سریع بیان کنیم که مقعد برای رابطه جنسی نیست زیرا مقعد یک مسیر ، یک طرف است . و واژن داراری پوشش ضخیم و ارتجاعی آکاردئون است و برای رابطه جنسی و دخول آلت تناسلی مردان و زایمان مناسب است. اما مقعد دارای هم چنین پوششی نیست بسیار نازک و خطر پارگی هنگام رابطه جنسی بسیار است.لازم است بدانید از این طریق عفونت های جنسی و مقاربتی راحت تر منتقل می شود.

یکی از مهم ترین علت بروز عفونت های گونوره رکتال یا مقعدی  Rectal gonorrhea و کلامیدیا  chlamydi و HIV رابطه مقعدی می باشد .

 +   عفونت سوزاک

این عفونت از باکتری به نام گونوره که از طریق رابطه جنسی واژن ، مقعدی و دهانی منتقل می شود لازم است بدانید اگر شریک جنسی شما اگر نشانه هایی از این بیماری را نداشته باشد باز هم یکی از عوامل انتقال عفونت سوزاک است.انتقال ویروس پاپیلوم papillomavirus یا HPV از طریق رابطه جنسی مقعدی بروز می کند . رابطه مقعدی برای مردان نیز که همجنس گرا هستند خطرناک و باعث بروز ویروس HPV که همین ویروس عامل ایجاد بیماری های سرطان مقعد و زگیل مقعدی در مردان می شود .

+    بیماری کلامیدیا

یکی دیگر از بیماری های مقاربتی کلامیدیا می باشد این بیماری مقاربتی گاهی بدون نشانه هست و احتمال بروز علائم چند هفته بعد عفونت رخ می دهد . در زنان بیماری کلامیدیا با سوزش ادرار و ترشحات واژن همراه است و این بیماری مقاربتی در مردان با نشانه هایی همچنین تورم و درد در بیضه ها همراه سوزش در ادرار همراه است .

+ آمیزش از مقعد از عوارض تا بیماری های مقاربتی

به گفته دکتر استرچر هیچ نوع آزمایش و غربالگری برای تشخیص عفونت مقعدی توسط پزشک انجام نمی شود جز این که پزشک برای تشخیص بهتر از شما در مورد رابطه مقعدی بپرسد و یا خودتان بخواهید که این آزمایش را انجام دهد .

یکی از عواملی که باعث ایجاد بی اختیاری در مدفوع و ادرار می شود رابطه جنسی مقعدی می باشد .و زنانی که این رابطه جنسی مقعدی را رابطه جنسی معمولی خود می دانند بیشتر در معرض بی اختیاری مدفوع قرار دارند .

+ حالا اگر باز هم می خواهید رابطه جنسی از طریق مقعد را تجربه کنید این نکات را رعایت کنید:

سالم ترین راه استفاده از محافظ است و در صورت برقراری رابطه جنسی مقعدی با شریک خود استفاده از کاندوم الزامی است و در صورت دخول همزمان به واژن نیز لازم است کاندوم را عوض کنید تا به بیماری و عفونت مجاری ادراری مبتلا نشوید .

پايان مطلب

توجه : کپي برداري از اين مطلب با ذکر نام و آدرس سايت مجاز است.

مطالب مرتبط با پست جاري