مجله ياس تنها

مجله ياس تنها

ابراهيم رئيسي را بهتر بشناسيم،زندگي نامه ابراهيم رييسي از زبان دخترش،تبليغات براي آقاي ابراهيم رييسي،ابراهيم رئيسي کانديداي رياست جمهوري 1400

مجله ياس تنها پنجشنبه 13 خرداد 1400 نظرات (0)
اخبار انتخابات - گفتگو با دختر ابراهيم رييسي

اخبار انتخابات - گفتگو با دختر ابراهيم رييسي

در اين روزها که اخبار انتخابات خيلي داغ است مي خواهيم توجه شما را به گفتگو با دختر آقاي ابراهيم رئيسي جلب کنيم همراه ما باشيد

مجله ياس تنها - فرزند ابراهیم رییسی تاکید کرد: در سال ۹۶ تخریبی علیه پدرم مطرح شد مبنی بر اینکه ایشان بین زنان و مردان دیوار می‌کشد در حالی که ایشان بین زنان و مردان دیوار نمی‌کشد بلکه پلی ایجاد می‌کند که باعث پیشرفت هم خانم‌ها و هم آقایان می‌شود.
 
* به گزارش ایرنا، «ریحانه سادات رییسی» که به عنوان نماینده  سید ابراهیم رییسی در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شرکت کرده بود، درباره سوابق کاری پدرش گفت: ایشان ابتدا دادستان همدان بودند و بعد از آن دادستان کرج شدند. بعد از آن هم به عنوان دادستان تهران انتخاب شدند. ایشان پس از آن به عنوان رئیس بازرسی کل کشور انتخاب شدند،
 
وی ادامه داد: پس از آن، رییسی معاون اول قوه قضاییه شد و بعد از آن هم مسئولیت دادستان کل کشور را برعهده گرفتند. بعد از آن هم مسئولیت تولیت آستان قدس رضوی برعهده داشتند و بعد از حدود سه سال هم رئیس قوه قضاییه شدند.
 
* فرزند ابراهیم رییسی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا رییسی اخیراً با مشکلی مواجه شدند که بر آن مشکل فائق آیند، اظهار داشت: در زمینه فساد اقتصادی که دامنگیر کشور ما بود، به ویژه در قوه قضاییه، شاهد این بودیم که ایشان مماشات نکردند و در واقع، حتی با اهالی قوه قضاییه هم برخورد کردند.
 
رییسی در پاسخ به سوالی درباره اینکه مهمترین مسئله و دغدغه ابراهیم رییسی در حال حاضر چیست؟ تصریح کرد: مردم و معیشت آنها مهمترین دغدغه و مسئله ایشان است. این وضعیت نابسامانی که در حال حاضر به وجود آمده، واقعاً دغدغه ایشان است.
 
وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه بهترین اخلاق ابراهیم رییسی در چه موضوعی متبلور است، خاطرنشان کرد: ایشان بسیار سخت ظلم را قبول می‌کند و با ظلم مبارزه می‌کند لذا این مسئله یکی از اخلاق‌های با صلابت ایشان است.
 
* نماینده ابراهیم رییسی در پاسخ به سوالی دیگری درباره خلقیات بد ابراهیم رییسی ابراز داشت: بنده خصلت بدی از ایشان سراغ ندارم، اما یک تصوری در سال ۹۶ در انتخابات شکل گرفت و می‌گفتند که ایشان خیلی سید خوبی است و اخلاق سیاسی را رعایت کرده. البته شاید به زعم مردم به دلیل اینکه در سیاست اخلاق سیاسی رعایت نمی‌شود، این هست که طرف باید به جای قاطعیت و صلابت در واقع یک نوع فریب هم داشته باشد، بنابراین رییسی در انتخابات سال ۹۶ از وجه اخلاق سیاسی با مردم صحبت کردند؛ چه در مناظرات و چه بعد از آن؛ لذا به نظر می‌رسد یک بازبینی نسبت به اخلاق سیاسی سیاستمداران باید صورت گیرد.
 
رییسی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه دلسوزی ابراهیم رییسی را کجا مشاهده کردید؟ بیان کرد: دلسوزی رییسی همیشه قابل مشاهده بوده است. روزی پیرمردی دنبال حاج آقا دویده بود و زمانی که با استرس به حاج آقا رسیده بود، باورش نمی‌شد که حاج آقا را در حرم پیدا کند. گویا این فرد دو سه بار نامه نوشته بود و در صندوق انتقادات و پیشنهادات انداخته بود، اما به نتیجه نرسیده بود و تقاضایش درباره شغل بود. زمانی که این فرد به حاج آقا رسیده بود، تقاضای خود را روی پاکت سیگار نوشت و حاج آقا پاکت را از وی گرفت.
 
وی افزود: این در حالی است که یکی از مسائلی که در حرم بسیار رواج داشت، این بود که نامه‌ها کامل مرتب و به صورت هنری ارائه می‌شد، اما حاج آقا درباره تقاضای آن پیرمرد عتاب کردند که چرا به این تقاضا که چندین بار مطرح کرده، رسیدگی نشده است و حتماً باید مورد رسیدگی قرار گیرد. برای اهالی دفتر این موضوع بسیار جذاب بود.
 
فرزند ابراهیم رییسی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آخرین موضوعی که پدر بابت آن عصبانی شدند چه بود، یادآور شد: زمانی که ایشان متوجه فساد در فرایند خصوصی‌سازی شرکت رشت الکتریک شدند، به حدی عصبانی شدند که می‌گفتند بنده شرمنده شهدا هستم. فیلم‌های این موضوع هم موجود است. از اینکه سرمایه ملی دست چند فرد قدرتمند قرار گرفته بود، ایشان بسیار عصبانی شدند.
 
* رییسی در واکنش به سوالی مبنی بر اینکه بزرگترین نقطه قوت ابراهیم رییسی چیست، عنوان کرد: ایشان خیلی مهربان است.
 
وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه نقطه ضعف ابراهیم رییسی چیست، گفت: در پاسخ به این سوال هم باید بگویم که ایشان خیلی مهربان و رئوف هستند.
 
نماینده ابراهیم رییسی در واکنش به سوالی مبنی بر اینکه نگاه رییسی به حضور و فعالیت بانوان چیست، اظهار داشت: اجازه دهید بر اساس کارنامه ایشان در این باره توضیح دهم. گاهی اوقات افراد می‌گویند که چه برنامه‌هایی برای بانوان دارند، اما گاهی اوقات می‌گویند که تاکنون چه کارنامه‌ای برای بانوان داشته‌اند.
 
رییسی با بیان اینکه ابراهیم رییسی در مسندهایی که حضور داشته، همواره امکان تقویت حضور زنان و به خصوص عدالت در جایگاهی که هم زنان و هم مردان حضور داشتند را ایجاد کرده است، تصریح کرد: در آستان قدس رضوی، فارغ از قسمت ضریح و رواق که برای بانوان باز شد، بزرگترین باغ موقوفه حرم تحت عنوان باغ خاتون را برای توانمندسازی زنان باز کردند.
 
 ریحانه سادات رییسی اضافه کرد: یکی از مسئولیت‌های بنیاد کرامت این بود که در تمام کشور توانمندسازی زنان را داشته باشد. ایشان بنیاد کرامت را تاسیس کرد و در آنجا سه سال جایزه گوهرشاد را داشتیم. هر سال به هشت بانوی خیر در جهان اسلام جایزه داده می‌شد و این ابتکار هم در دوره ایشان اتفاق افتاد.
 
وی اضافه کرد: در قوه قضاییه هم رویه به همین گونه بود و زنان زندانی که مادر بودند، توانستند با پابندهای الکترونیکی در منزل خود حضور یابند و همزمان دوران محکومیت خود را هم بگذرانند.
 
* فرزند ابراهیم رییسی با بیان اینکه در سند تحول ایشان، حقوق بانوان را به صورت مدون تعبیه کردند، خاطرنشان کرد: در این دو سالی که رییسی در قوه قضاییه است، اقدامات بسیار خوبی برای بانوان انجام شده که دوست و دشمن همه می‌گویند کارهای بسیار خوبی برای بانوان انجام شده است.
 
رییسی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه شما فکر می‌کنید که برخی از مردم چه تصویر اشتباهی ممکن است از ابراهیم رییسی در ذهن داشته باشند، ابراز داشت: دیوار. در سال ۹۶ تخریبی علیه ایشان مطرح شد مبنی بر اینکه ایشان بین زنان و مردان دیوار می‌کشد در حالی که ایشان بین زنان و مردان دیوار نمی‌کشد بلکه پلی ایجاد می‌کند که باعث پیشرفت هم خانم‌ها و هم آقایان می‌شود.
 
وی در واکنش به سوالی مبنی بر اینکه رییسی چند فرزند دارد، بیان کرد: ما دو خواهر هستیم.
 
فرزند ابراهیم رییسی درباره تحصیلات خود یادآور شد: بنده در دو رشته تحصیل کردم. لیسانس جامعه شناسی دارم و فوق لیسانس جامعه شناسی دارم. همچنین بنده یک فوق لیسانس دیگر در رشته علوم حدیث دارم و در حال حاضر هم دانشجوی دکترای دانشگاه تهران هستم.
 
رییسی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا شما در جایی هم مشغول به کار هستید، عنوان کرد: بنده حدود سه سال است که تدریس می‌کنم.
 
وی درباره تحصیلات خواهر خود نیز گفت: ایشان لیسانس فیزیک از دانشگاه شریف دارد و در حال حاضر هم در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته علوم حدیث است.
 
* فرزند ابراهیم رییسی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه مادر شما در چه زمینه‌ای در حال فعالیت است، ظهار داشت: ایشان دانشیار دانشگاه شهید بهشتی در رشته فلسفه تعلیم و تربیت است. همچنین اندیشمند زن جهان اسلام معرفی شدند. فکر می‌کنم که ایشان بسیار شناخته شده هستند و تالیفاتی هم در زمینه فلسفه تعلیم و تربیت دارند و متخصصان در این حوزه کاملاً ایشان را می‌شناسند.
 
رییسی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا پدر شما در طول زندگی‌شان تاکنون اجاره‌نشین بودند، تصریح کرد: بنده ۱۳ ساله بودم که پدر و مادرم صاحب خانه شدند.
 
وی در واکنش به سوالی مبنی بر اینکه معمولاً تفریح و سرگرمی رییسی چیست، خاطرنشان کرد: لازم است بنده یک انتقادی داشته باشم. مردم که می‌خواهند سیاستمداران خود را بشناسند، آنقدر مشکلات معیشتی به خصوص در حال حاضر وجود دارد، که شاید اینکه در خانه ما چه می‌گذرد، درد مردم را دوا نمی‌کند و بیشتر برای آنان این مسئله مهم است که برنامه حاج آقا را در حوزه معیشتی و اقتصادی بدانند. البته در برنامه‌های دیگر به این مسئله پرداخته می‌شود، اما فکر می‌کنم که این مسائل شاید از باب شوی تبلیغاتی خوب باشد، اما مردم ما فهیم‌تر از این هستند که به تابلوی زندگی ما بخواهند خیلی توجه کنند.
 
نماینده ابراهیم رییسی ادامه داد: ما از خانواده شهدا، خانواده کارگران و همچنین خانواده افرادی که در این مدت بیکار شدند، خجالت می‌کشیم. البته نه تنها ما بلکه همه سیاستمداران باید بابت این موضوع شرمنده باشند.
 
رییسی در واکنش به سوالی مبنی بر اینکه آیا موضوعی درباره پدر وجود دارد که تاکنون کسی از آن اطلاع نداشته باشد و الان بخواهید آن را مطرح کنید، ابراز داشت: ان‌شاءالله که ایشان از بنده راضی باشند. ایشان در همان ابتدا که وارد قوه قضاییه شدند، حقوق‌شان را نصف کردند و البته بعد هم به علت یک مسئله دیگری دوباره حقوق‌شان را کم کردند و کارهای ما با خانم دکتر پیش می‌رود.
 
در ادامه برنامه مجری از فرزند ابراهیم رییسی خواست تا اولین واژه یا عبارتی که در وصف پدرش در ذهن‌تان می‌آید را با این جملات مطرح کند:
 
شفافیت: حق مردم.
 
ساده‌زیستی: وظیفه مسئولان است. 
 
بخش خصوصی: باید برای همه مردم باشد نه برای قشری خاص.
 
تحول: دولت مردمی برای ایران قوی.
 
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه لطفاً در یک دقیقه ابراهیم رییسی را توصیف کنید، عنوان کرد: فکر می‌کنم که اگر کسی بخواهد ایشان را درست ارزیابی کند، متوجه می‌شود که کارنامه و سوابق ایشان گویای توانمندیشان در عالی‌ترین جایگاه اجرایی کشور است. ایشان زیر سایه علی بن موسی الرضا (ع) برای احیای عدالت، فسادستیزی و زندگی خوب در بدنه دولت تلاش خواهند کرد.

منبع: عصرايران

مطالب مرتبط
ارسال نظر براي اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کدهاي اختصاصي