مجله ياس تنها

بهترين رژيم لاغري براي شما که مي خواهيد لاغر شويد کاهش وزن و لاغري آرزوي خيلي از آقايان و خانم ها است . در ادامه بيشتر درباره رژيم لاغري با شما عزيزان صحبت مي کنيممجله ياس تنها - در این مقاله قصد دار

با اين رژيم لاغري وزن خود را کم کنيد و لاغر شويد

بهترين رژيم لاغري براي شما که مي خواهيد لاغر شويد کاهش وزن و لاغري آرزوي خيلي از آقايان و خانم ها است . در ادامه بيشتر درباره رژيم لاغري با شما عزيزان صحبت مي کنيممجله ياس تنها - در این مقاله قصد دار

بهترين رژيم لاغري براي شما که مي خواهيد لاغر شويد

بهترين رژيم لاغري براي شما که مي خواهيد لاغر شويد
 • موضوع : آرايش و زيبايي ,
 • بهترين رژيم لاغري براي شما که مي خواهيد لاغر شويد

  کاهش وزن و لاغري آرزوي خيلي از آقايان و خانم ها است . در ادامه بيشتر درباره رژيم لاغري با شما عزيزان صحبت مي کنيم

  مجله ياس تنها - در این مقاله قصد داریم برای شما در مورد رژیم لاغری حرفه‌ای صحبت کنیم و به شما بگوییم، یک رژیم غذایی حرفه‌ای باید چگونه باشد و چه ویژگی‌هایی دارد. یک رژیم غذایی لاغری بایستی به گونه‌ای باشد، که تمامی گروه‌های غذایی را شامل شود. مواد مورد نیاز بدن برای هر فرد متناسب با وزن و وضعیت سلامتی متفاوت است. فردی که یک رژیم غذایی حرفه‌ای را آغاز نموده نباید تحت هیچ شرایطی گرسته بماند و یا احساس گرسنگی کند.

  - با توجه به توضیحات مقاله رژیم لاغری مینت، به صورت کلی یکی از موارد بسیار مهمی که باعث شکست افراد در رژیم می‌شود، تحمل گرسنگی است. کیفیت کالری از جمله موارد بسیار مهم دیگری به شمار می‌رود، که در یک برنامه غذایی رژیمی بایستی به آن توجه فراوانی شود. در ادامه مقاله همراه ما باشید تا به صورت کامل به شما توضیح دهیم، که یک برنامه غذایی حرفه‌ای باید به چه صورتی باشد تا بتواند تاثیرات مثبتی بر روی بدن انسان بگذارد و سلامتی افراد به خطر نیفتد.


  * قبل از شروع به رژیم لاغری باید چه نکاتی را در مورد خود بدانیم؟

  قبل از اینکه یک فرد شروع به یک رژیم غذایی کند، باید یک سری موارد را به درستی در مورد سبک زندگی خود بداند، تا بتواند بر طبق اصول یک رژیم موفق داشته باشد و در کنار آن وضعیت سلامت آن نیز به خطر نیفتد. نکات مهمی که هر شخص موظف است، قبل از شروع رژیم غذایی در مورد سبک زندگی خود بداند، عبارت است از:

      بررسی انگیزه هر فرد قبل از شروع کاهش وزن
      حمایت از سوی خانواده و اطرافیان جهت کاهش وزن
      درک کردن خطرات چاقی برای افراد
      درک کردن فواید کاهش وزن برای افراد
      کسب اطلاعات کامل در مورد فعالیت‌های ورزشی جهت کاهش وزن
      بررسی وضعیت غذایی افراد به منظور دریافت برنامه غذایی

   
  * چگونه می‌توان برای شروع یک رژیم غذایی مناسب آماده شد؟

  همان‌طور که می‌دانید هدف اصلی اکثریت افرادی که به رژیم لاغری روی می‌آورد، کاهش وزن است. بعد از اینکه تمامی موارد بالا مورد بررسی قرار گرفت، باید درصد انگیزه برای موفقیت در کاهش وزن را در فرد مورد نظر بررسی کرد. متابولیسم دومین موردی است، که پس از بررسی انگیزه باید مورد توجه قرار گیرد. و مهم است، که مشخص شود فرد رژیم گیرنده دارای متابولیسم بالایی است یا خیر. پس از بررسی دو موردی که اشاره شد، می‌توانید تشخیص دهید، که فرد برای شروع رژیم غذایی آماده است یا خیر.


  * در یک رژیم لاغری حرفه‌ای بیشترین میزان کالری مواد غذایی از چه خوراکی‌های باید تامین شود؟

  همان‌طور که در بالا هم به آن اشاره کردیم، کیفیت کالری بسیار مهم و حایز اهمیت است. یعنی کالری باکیفیت است که از مواد غذایی مقوی که در زیر به آن‌ها اشاره می‌شود، تامین گردد. میزان کالری مورد نیاز بدن بایستی از خوراکی‌های زیر تامین گردد.

      میوه‌های تازه متناسب با فصلی که در آن قرار دارید، مانند: پرتقال، سیب، کیوی، توت فرنگی و .....
      سبزیجات تازه مانند: جعفری، کرفس، کاهو، کلم بروکلی و .....
      غلات به صورت کامل مانند: گندم، جو و ....
      انواع حبوبات مانند: نخود، لوبیا، عدس و ....
      آجیل و خشکبار مانند: پسته، بادام زمینی، بادام هندی و ......
      پروتئین بدون چربی

  مواری که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم، جز کالری‌های باکیفیت برای یک رژیم لاغری باکیفیت به شمار می‌روند. اما در مقابل این مواد غذایی که کالری مناسب و مغذی را وارد بدن افراد می‌کند، موارد غذایی وجود دارد که کالری بی‌کیفیت را وارد بدن می‌کند، که آن‌ها عبارتند از:

      انواع مختلف سوسیس و کالباس
      انواع کیک و شیرینی‌جات
      انواع پنیر مانند پنیر موزرلا، پنیر گودا، پنیر پارمزان و ....
      انواع نوشیدنی‌های انرژی‌زا و میوه‌ای
      انواع بستنی
      انواع نوشابه و دلسر
      پیتزا

   *  میزان کالری‌ها در رژیم لاغری مناسب در سنین مختلف چقدر است؟

  شاید این سوال برای شما پیش بیاید، که اصلا مقدار کالری به چه معناست؟ پاسخ این سوال شما پیش ماست. مقدار کالری مورد نظر در یک غذا در واقع همان انرژی است، که از خوردن یک غذا وارد بدن انسان می‌شود. بدن انسان انرژی یا همان کالری را که از غذا خوردن جذب بدن می‌کند صرف فعالیت‌های جسمی و ذهنی مانند راه رفتن، فکر کردن، حل مساله، ورزش کردن و .... می‌کند.

  - یک انسان معمولی برای اینکه وزنی ثابت و ایده‌آل داشته باشد، نیاز دارد برای انجام فعالیت‌های روزانه چیزی حدود 2000 کالری جذب نماید. با این موجود این مقدار ثابت را نمی‌توان قطعا برای تمامی افراد یکسان در نظر گرفت، زیرا هر فرد متناسب با سن، وزن، جنسیت و میزان فعالیتی که روزانه انجام می‌دهد، متفاوت است.

  به صورت کلی می‌توان گفت، آقایان معمولا به دلیل سیستم بدنی و فعالیت‌های بیشتری که روزانه نسبت به خانم‌ها دارند، بدنشان میزان کالری بیشتری نیاز دارد. لازم به ذکر است افرادی که ورزش نمی‌کنند نیز میزان کالری مورد نیازشان کمتر از افرادی است، که مرتبا در حال ورزش هستند.

  منبع: عصرايران

 • تاريخ ارسال : دوشنبه 17 خرداد 1400
 • منتشر کننده : مجله ياس تنها
مطالب مرتبط