مجله ياس تنها

شميمه بيگم عروس داعش از زندگي اش مي گويد عروس داعش - شمیمه با دیگر اعضای خانواده اش فرق داشت و دوست داشت که عضو گروهی باشد و . . .مجله ياس تنها - شمیمه بیگم عروس داعش اخیرا گفته بعد از دیدن ویدیو&zwn

شميمه بيگم عروس داعش از زندگي اش مي گويد

شميمه بيگم عروس داعش از زندگي اش مي گويد عروس داعش - شمیمه با دیگر اعضای خانواده اش فرق داشت و دوست داشت که عضو گروهی باشد و . . .مجله ياس تنها - شمیمه بیگم عروس داعش اخیرا گفته بعد از دیدن ویدیو&zwn

شميمه بيگم عروس داعش از زندگي اش مي گويد

شميمه بيگم عروس داعش از زندگي اش مي گويد
 • موضوع :
 • شميمه بيگم عروس داعش از زندگي اش مي گويد

  عروس داعش - شمیمه با دیگر اعضای خانواده اش فرق داشت و دوست داشت که عضو گروهی باشد و . . .

  مجله ياس تنها - شمیمه بیگم عروس داعش اخیرا گفته بعد از دیدن ویدیو‌های جنگ و کشتار مردم در سوریه دوستانش او را وادار به سفر به سوریه کردند تا به این گروه تروریستی ملحق شود.

  این خانم که در زمان فرار به سوریه در لندن زندگی می‌کرد و یه دختربچه دبیرستانی بود در فوریه سال ۲۰۱۵ و در حالی که تنها ۱۵ سال داشت همراه با دو تن دیگر از دوستان مدرسه‌ای اش به نام‌های خدیجه سلطان و امیره عباس عازم سوریه شد تا به داعش ملحق شود.

  - چهار سال بعد از این ماجرا شمیمه از کمپ پناهجویان در شمال سوریه سر در آورد و دادخواستی را برای دریافت مجوز و بازگشت به خاک انگلستان تسلیم دادگاه عالی این کشور کرد، اما ساجد جاوید وزیر کشور وقت انگلستان شهروندی او را سلب کرد و با درخواست او برای بازگشت نیز موافقت نشد.

  حالا شمیمه بیگم در یک مستند تلویزیونی جدید حضور یافته که قرار است هفته آینده پخش شود. او در این مستند مدعی شده که عوامل وابسته به داعش در فضای آنلاین از او و دوستانش دعوت کردند تا خانواده هایشان را ترک نموده و بدون آنکه حقیقت را بگویند آن‌ها را به سوریه کشاندند.

  عروس جهادی داعش: برای کمک به مردم سوریه درس و مدرسه را رها کردم

  عروس داعش حتی دولت انگلستان را به مطرح کردن ادعا‌های بی اساس متهم کرده تا به گفته خودش تصمیم خود برای ممانعت از ورود او به انگلستان را توجیه کنند. شمیمه بیگم در حالی که اشک از چشمانش جاری می‌شود از مرگ غم انگیز سه کودکش در سوریه می‌گوید و اینکه میخواسته به دنبال این اتفاقات جان خود را هم بگیرد.

  * بیگم در بخش‌هایی از مستند شبکه اسکای با نام «بازگشت: زندگی پس از داعش» چنین می‌گوید:

  شمیمه با دیگر اعضای خانواده اش فرق داشت و دوست داشت که عضو گروهی باشد.

  ویدیو‌های مربوط به انفجار بمب در سوریه او را به شدت ناراحت کرد و از اینکه «کسی کاری برای مردم سوریه نمی‌کرد غصه می‌خورد».

  او و دوستانش خانواده هایشان را در بی خبری ترک کرده و به ترکیه پرواز کردند و از آنجا با ترس و دلهره خط مرزی ترکیه و سوریه را رد کردند.

  مقامات داعش بعد از آنکه معیارهایش برای ازدواج را جویا شدند برایش شوهری اهل هلند به نام Yago Riedijk را انتخاب کردند که او نیز از اعضای داعش بود.

  او عضو پلیس داعش نبود و هیچگاه پشت مسلسل قرار نگرفت.

  داعش او را مجبور کرد که به مادر دوستش خدیجه سلطان بگوید او در حمله هوایی روسیه کشته شده است.

  بعد از مرگ بزرگترین فرزندش شمیمه مصمم شد که سرزمین‌های داعش را ترک کند تا کودکی که درون شکمش بود را در محیطی امن به دنیا بیاورد و یک زندگی عادی برایش بسازد.

  او در مصاحبه‌های قبلی از عضویت در گروه داعش ابراز پشیمانی نکرد، چون می‌ترسید که به دست داعش کشته شود.

  - شمیمه در خاطرات دوران کودکی اش در شرق لندن به یاد می‌آورد که رابطه چندان خوبی با مادرش نداشت و گاهی حتی فکر می‌کرد که مادرش اصلا علاقه‌ای به او ندارد.

  شمیمه بیگم بار دیگر در صحبت هایش مدعی شد که گروه داعش او و دوستانش را فریب دادند چراکه که آن‌ها در سن و سالی نبودند که اخبار دروغ را از واقعیت تمیز دهند. از آنجایی که دوستانش تصمیم گرفته بودند در اسرع وقت به سوریه بروند او دوست نداشت که پشت سر گذاشته شود و می‌خواست عضوی از گروه آن‌ها باشد.

  این سه دوست مخفیانه بدون اطلاع خانواده هایش به سمت ترکیه پرواز کردند و از آنجا از مرز زمینی وارد خاک سوریه شدند. او می‌گوید برای آنکه خانواده اش شک نکنند صبح زود و با لباس مدرسه از خانه خارج شد و از اینکه قبل از رفتن مادرش را در آغوش نگرفت به شدت پشیمان است.

  همانطور که اشاره کردیم در سال ۲۰۱۶ خدیجه سلطان دوست شمیمه در حمله هوایی روسیه کشته شد و شمیمه باید این خبر را به خانواده اش می‌داد. آن‌ها از شمیمه عکس بدن دخترشان را خواستند، اما از آنجا که جسدش براثر اصابت بمب متلاشی شده بود چنین امکانی وجود نداشت. شش ماه پیش هم شمیمه خبر مرگ دوست دیگرش امیره عباس را دریافت کرد.

  باشگاه خبرنگاران جوان

 • تاريخ ارسال : دوشنبه 17 خرداد 1400
 • منتشر کننده : مجله ياس تنها
برچسب ها : , ,
مطالب مرتبط