مجله ياس تنها

چه کنيم که در تابستان پوست شاداب و جذابي داشته باشيم،مقابله با مشکلات پوستي در تابستان،مقابله با آفتاب سوختگي در تابستان

مقابله با مضرات آفتاب براي پوست در تابستان

چه کنيم که در تابستان پوست شاداب و جذابي داشته باشيم،مقابله با مشکلات پوستي در تابستان،مقابله با آفتاب سوختگي در تابستان

پيشگيري از مشکلات پوستي در تابستان

پيشگيري از مشکلات پوستي در تابستان
 • موضوع : آرايش و زيبايي ,
 • پيشگيري از مشکلات پوستي در تابستان

  بخش زيبايي - تابستان مي تواند تاثير بدي روي پوست شما بگذارد . يکي از مهمترين مشکلات تابستان را مي توان آفتاب سوختگي نام برد .

  * چگونه در تابستان پوست را بررسی کنیم؟

  بدن خود را در یک آینه تمام قد بررسی کنید. به زیر بغل، بازوها و کف دست ها نگاه کنید.به پاهای خود، بین انگشتان پا و کف پاها نگاه کنید. برای معاینه گردن و پوست سر خود از آینه دستی استفاده کنید. برای بررسی کمر و باسن خود از آینه دستی استفاده کنید.

  بهتر است بدانید وقتی مشکلی ایجاد نمی شود پوست شما چه شکلی است. اگر لکه ای را مشاهده کردید که با بقیه متفاوت است، به نوعی تغییر کرده یا خارش یا خونریزی دارد، وقت آن است که قرار ملاقات با متخصص پوست خود را تعیین کنید.

  - برای مواردی که نیازی به مراجعه به مطب ندارند در اینجا آنچه پزشکان می گویند برای جلوگیری از (و در صورت لزوم برای درمان) مشکلات پوستی در هوای گرم باید انجام دهید است.

  * آفتاب سوختگی:

  هیچ رازی نیست که محافظت از پوست در برابر آفتاب منجر به سرطان پوست شود. با وجود بسیاری از روزهای تابستان در خارج از آفتاب گرفتن مراقبت بیشتر برای جلوگیری از آفتاب سوختگی مهم است. قرار گرفتن در معرض امواج UVA می تواند باعث آسیب طولانی مدت از جمله سرطان پوست شود. در حالی که قرار گرفتن در معرض UVB منجر به آسیب کوتاه مدت مانند آفتاب سوختگی می شود.

  *  از کلاه هایی با لبه های بزرگ  لباس محافظ UV و عینک آفتابی مقاوم در برابر اشعه ماورا UV بنفش را برای محافظت از پوست و چشم در برابر اشعه های مضر توصیه میشود. مکمل هایی مانند Heliocare برای محافظت در برابر آسیب های ناشی از اشعه ماورا بنفش و رادیکال های آزاد استفاده کنید. اگر دچار سوختگی شدید در اینجا چگونگی درمان آن را بخوانید (و اینکه یک ارائه دهنده خدمات بهداشتی برای کمک به شما چه کاری می تواند انجام دهد یا نمی تواند)
   

  * گیاهان سمی:

  برای جلوگیری بیشتر از قرار گرفتن در معرض استفاده از شلوارهای بلند را که در جوراب ها قرار دارید در مناطق جنگلی که احتمال دارد دارای انگور سمی باشد، توصیه می کند و بلافاصله پس از قرار گرفتن در معرض پوست  پوست خود را بشویید. می توانید از پزشک چشم پوشی کنید و کمپرس سرد یا کورتون موضعی بدون نسخه ، مانند کرم هیدروکورتیزون را امتحان کنید. اگر پوستی شما بدتر شد یا دچار خارش شد ، برای تهیه نسخه ای از کورتیکواستروئیدهای خوراکی مانند پردنیزون، به ارائه دهنده مراقبت های اولیه یا متخصص پوست مراجعه کنید. اگر به 25٪ از بدن شما گسترش یابد  به مناطقی مانند چشم، دهان یا نواحی دستگاه تناسلی گسترش یابد و یا دمای ۳۸ درجه یا بالاتر داشته باشید ، به دنبال درمان پزشکی باشید.

  منبع: ني ني سايت  ninisite.com

  بازنشر: مجله ياس تنها بخش زيبايي

 • تاريخ ارسال : پنجشنبه 20 خرداد 1400
 • منتشر کننده : مجله ياس تنها
مطالب مرتبط