مجله ياس تنها

درباره رفلکسولوژي در بارداري بدانيد،فوايد رفلکسولوژي در بارداري

آيا رفلکسولوژي در بارداري خطرناک است؟

درباره رفلکسولوژي در بارداري بدانيد،فوايد رفلکسولوژي در بارداري

رفلکسولوژي در بارداري

رفلکسولوژي در بارداري
 • موضوع : بارداري و زايمان ,
 • رفلکسولوژي در بارداري

  رفلکسولوژي در بارداري چيست ؟ آيا رفلکسولوژي در بارداري خطرناک است؟ در ادامه درباره رفلکسولوژي بيشتر مي خوانيد

  مجله ياس تنها - رفلکسولوژی یک روش درمانی اثبات نشده است که براساس این مفهوم است که نواحی روی پا و دست ها با سیستم ها و اندام های دیگر مرتبط هستند. این دارو برای اعمال علائم در بسیاری از قسمت های بدن شما با اعمال فشار انگشت به نواحی خاص پاها و در ابتدا روی دستان شما نیز استفاده می شود.

  *  آیا رفلکسولوژی در دوران بارداری بی خطر است؟

  لذت بردن از ماساژ آرامش بخش رفلکسولوژی دشوار است. به فکر خواب رویایی در هنگام بارداری باشید. ناگفته نماند که برخی تحقیقات محدود نشان می دهد این عمل برای زنان باردار مفید است. در اینجا برخی از زمینه های مربوط به اینکه رفلکسولوژی چیست و اینکه آیا برای شما و نوزاد شما ایمن است، آورده شده است.

   
  *  رفلکسولوژی چگونه در دوران بارداری کمک می کند؟

  رفلکسولوژی اغلب برای تسکین دردها و دردهای پشت و مفاصل شما که از شکم در حال رشد شما ضرب و شتم می گیرند، استفاده می شود. برخی از مطالعات اولیه نشان می دهد که می تواند درد کمر و لگن و همچنین استرس را کاهش دهد. این تکنیک همچنین می تواند علائم بارداری را از جمله تهوع صبحگاهی، سوزش معده، تورم در پاها (اگر به علت پره اکلامپسی نباشد) ، یبوست، فشار خون بالا (دوباره ، به شرطی که به پره اکلامپسی مرتبط نباشد) ، بی خوابی، مشکلات مثانه، تسکین دهد. حتی گفته می شود که رفلکسولوژی می تواند به افسردگی و اضطراب کمک کند.

  *  آیا رفلکسولوژی در دوران بارداری بی خطر است؟

  مانند هر روش درمانی جدید در دوران بارداری به یاد داشته باشید قبل از شروع درمان های رفلکسولوژی با پزشک خود مشورت کنید. اطمینان حاصل کنید که رفلکسولوژیست شما به درستی آموزش دیده است. چندین سازمان گواهینامه های رفلکسولوژی را ارائه می دهند، اما شما همچنین می‌توانید با پزشک خود در مورد توصیه ها مشورت کنید.

  - فراموش نکنید که قبل از جلسه خود باردار هستید و از رفلکسولوژیست خود بپرسید که چقدر تجربه کار با زنان باردار را دارد. بهتر است با دور شدن کامل از این نقاط فشار (مانند نقطه ای بین استخوان مچ پا و پاشنه پا) از هر گونه خطر جلوگیری کنید. مانند مورد ماساژ قبل از تولد، برخی از متخصصان رفلکسولوژیست ترجیح می دهند قبل از اینکه روی شما کار کنند منتظر بمانید تا از سه ماهه اول بارداری خود خارج شوید. بخاطر داشته باشید که عوارض خاصی وجود دارد که بطور خاص رفلکسولوژی برای آنها توصیه نمی شود. با پزشک و رفلکسولوژیست خود صحبت کنید. رفلکسولوژیست های خوب روی شما کار نمی کنند مگر اینکه مطمئن شوند که هیچ آسیبی به شما یا کودک شما وارد نمی کنند.

  منبع: ني ني سايت ninisite.com

 • تاريخ ارسال : شنبه 05 تير 1400
 • منتشر کننده : مجله ياس تنها
مطالب مرتبط