مردم کپنهاگ بهترين کيفيت زندگي را دارند

مجله ياس تنها شامل مطالب آشپزي،زناشويي،پزشکي،کودک،بارداري مي باشد

بهترين کيفيت زندگي را در پايتخت دانمارک تجربه کنيد

بهترين کيفيت زندگي را در پايتخت دانمارک تجربه کنيد

سبک زندگي - کيفيت زندگي در همه جاي دنيا با هم متفاوت است اما طبق آمار جديد مردم پايتخت دانمارک بهترين کيفيت زندگي را در دنيا دارند

مجله ياس تنها - براساس نظرسنجی، پایتخت دانمارک بهترین کیفیت زندگی در جهان را دارد. این چهارمین باری است که شهر کپنهاگ در این جایگاه قرار می‌گیرد.

به گزارش عصرایران به نقل از "ایندیپندنت"، در جدول جدیدی که شهرهای جهان را از نظر کیفیت زندگی طبقه‌بندی می‌کند، کپنهاگ در صدر قرار گرفته است.
 
-  نشریه مونوکل که این جدول را بر اساس مطالعه و نظر‌سنجی تنظیم کرده، نتیجه گرفته است شهر کپنهاگ در صدر شهرهایی در جهان است که بهترین کیفیت زندگی را دارند.
 
- پایتخت دانمارک در صدر جدول شهرهایی که بهترین کیفیت زندگی را دارند
 
در فهرست نشریه مونوکل که به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا با وقفه یک ساله منتشر شده است، شهرهای اروپایی جایگاه خوبی دارند. زوریخ سوئیس، هلسینکی فنلاند، استکهلم سوئد و توکیو ژاپن به ترتیب دوم تا پنجم‌اند و لیسبون پرتغال، وین اتریش و همچنین تایپه تایوان، اوکلند و سیدنی در استرالیا نیز در میان ۱۰ شهر اول جدول دیده می‌شوند.
 
سردبیر مونوکل گفت:‌ «کپنهاگ یکی از آن شهرهایی است که برای ارائه کیفیت بهتر زندگی به همه مردم، جاه‌طلبی واقعی دارد.»
 
او گفت که این جاه‌طلبی در جهت ایجاد سالم‌ترین محیط زیست است و کپنهاگ جایزه سال‌ها سرمایه‌گذاری در فضای شهری را از آن خود کرده است.
 
کپنهاگ همچنین بر مدیریت مدنی، سیاست‌های مناسب مسکن و همچنین برنامه‌‌های حمایت از کارآفرینان تاکید دارد.
 
مونوکل در تنظیم جدول خود عوامل مختلفی چون خدمات، فضای سبز و مدیریت شهری را در نظر می‌گیرد اما امسال عوامل مرتبط با همه‌گیری کرونا را نیز مد نظر قرار داده و به دنبال شهرهایی بوده است که در بازگشت به زندگی عادی، حمایت از اقتصاد و فرهنگ و تعریف پروژه‌هایی برای اطمینان از کارایی حمل‌ونقل و پارک‌ها و همچنین افزایش غرور ملی کار کرده‌اند.

منبع: عصرايران

توجه : تمام حقوق مطالب براي هايپرتمپ محفوظ مي باشد.

مطالب مرتبط با پست جاري