براي رفع خستگي از چه نوشيدني هايي استفاده کنم؟

کدام نوشيدني ها باعث رفع خستگي مي شوند؟

پست شماره 5114
10:45 , سه شنبه 15 تير 1400

کدام نوشيدني ها باعث رفع خستگي مي شوند؟

کدام نوشيدني ها باعث رفع خستگي مي شوند؟

سبک زندگي - خيلي از مردم براي رفع خستگي به سراغ چاي و يا نوشيدني هاي ديگر مي روند . در ادامه به شما مي گوييم براي رفع خستگي از چه نوشيدني هايي استفاده کنيد

اگر دارویی برای رفع کسالت می خواهید باید  دور انواع نوشیدنی‌های گرم نظیر  چای و مکمل‌های غذایی را خط بکشید و مطالعات اخیر نشان می‌دهند نوشیدنی‌های سرد، مانند آب یخ و دسرهای سرد مایع می توانند نقش بیشتری در سرحال بودن ما داشته باشند.

*  بررسی ها نشان می دهند مایعات گرم سبب ضعیف شدن و شل شدن اندام‌های جسمی می شوند و بیشتر به عنوان یک مسکن برای کاهش دردهای جسمانی می توانند کاربرد داشته باشند و در از بین بردن خستگی در کوتاه ترین زمان ممکن نقشی ندارند.

* همچنین مطالعات نشان می دهند "اندام‌های داخلی بدن" هنگام مواجه شدن با خوراکی‌ها و مواد غذایی گرم به نوعی با شوک روبرو می شوند و این حالت بیشتر از زمانی است که فرد غذاها و نوشیدنی های سرد مصرف کند اما این شوک ایجاد  شده موقتی است و پس از گذشت مدت زمانی اندام های داخلی را با نوعی بی حالی و سستی روبرو می کند در نتیجه اگر چه در  مراحل اولیه احساس شادابی خواهید  کرد اما دیری نمی‌یابد که خستگی و کسالت بیشتر به سراغتان می آید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

گرداوري : مجله ياس تنها

توجه : کپي برداري از اين مطلب با ذکر نام و آدرس سايت مجاز است.

مطالب مرتبط با پست جاري