محموله کوو ايران برکت به قم رسيد

مجله ياس تنها شامل مطالب آشپزي،زناشويي،پزشکي،کودک،بارداري مي باشد

محموله کوو ايران برکت به قم رسيد


9:24 , پنجشنبه 17 تير 1400

محموله کوو ايران برکت به قم رسيد

محموله کوو ايران برکت به قم رسيد

اخبار قم - آقاي محبي معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی قم از دریافت ۵ هزار دوز واکسن "کوو ایران برکت"خبر داد. . . .

مجله ياس تنها - سیامک محبی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم در گفت و گو با خبرنگاران، با اشاره به تداوم واکسیناسیون علیه کرونا در استان بیان داشت: ادامه تزریق دز دوم به افراد بیش از ۷۰ سال و همچنین لکه گیری تزریق دز نخست واکسن به این افراد در دستور کار است.

- او همچنین به تداوم تزریق دز دوم واکسن کرونا در روستا‌های استان به افراد بیش از ۶۰ سال توجه داد و اظهار کرد: خوشبختانه رصد واکسن‌های تزریق شده در استان نشان می‌دهد عوارض خاصی در افراد واکسینه شده دیده نمی‌شود.

 - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم با تقدیر از تلاش مسئولان استان برای تدارک خودروی دوم حمل واکسن و همچنین پیشرفت ۳۰ درصدی در زنجیره سرما خاطر نشان کرد: واکسیناسیون علیه کرونا با رعایت عدم تجمع مردم در مراکز واکسیناسیون ادامه خواهد داشت.

- رئیس مرکز بهداشت استان قم در عین حال به آمادگی دانشگاه علوم پزشکی برای تحویل و تزریق واکسن ایرانی اشاره و اذعان کرد: تا پایان روز گذشته  ۵ هزار دز واکسن «کوو ایران برکت» به استان تحویل  شد.

- او در ادامه یادآور شد: مردم و هم استانی‌های عزیز باید بدانند که مهم‌ترین فایده واکسینه شدن، جلوگیری از مرگ و میر بیماری کروناست، ضمن آن که بررسی‌های آماری نشان می‌دهد مبتلایان و بستری شدگان اخیر این بیماری در استان، از افرادی هستند که واکسن دریافت نکرده اند.

- محبی سپس به رتبه دوم استان قم در بین استان‌های کشور در زمینه وضعیت تزریق نوبت دوم واکسن توجه داد و ابراز امیدواری کرد با ورود نخستین محموله واکسن ایرانی و همچنین محموله‌های بعدی از این واکسن، استقبال عمومی برای واکسینه شدن علیه بیماری کرونا نیز در استان افزایش یابد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم همچنین به روند صعودی بیماری کرونا در کشور و در استان قم اشاره و عنوان کرد: بر اساس آخرین آمار در استان، نمونه گیری‌های بیماری کرونا ۶ درصد افزایش داشته، اما ۳۲ درصد بر تعداد موارد مثبت افزوده شده که نشان دهنده روند صعودی این بیماری در استان و شدت اپیدمی است.

او با اشاره به رنگ بندی شهر قم در موضوع کرونا و بر اساس معیار‌های دانشگاه علوم پزشکی استان خاطر نشان کرد: در حال حاضر و بر اساس جدول آماری ۲۸ منطقه شهری، ۱۱ منطقه در وضعیت نارنجی، ۱۰ منطقه در وضعیت زرد، ۵ منطقه در وضعیت قرمز و تنها دو منطقه از شهر در وضعیت آبی هستند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

توجه : تمام حقوق مطالب براي هايپرتمپ محفوظ مي باشد.

مطالب مرتبط با پست جاري