طالبان به کماندوهاي تسليم شده هم رحم نکرد

مجله ياس تنها شامل مطالب آشپزي،زناشويي،پزشکي،کودک،بارداري مي باشد

طالبان به کماندوهاي تسليم شده هم رحم نکرد

طالبان به کماندوهاي تسليم شده هم رحم نکرد

اخبار افغانستان : تعدادی از افسران نیروهای ویژه ارتش افغانستان بدون اسلحه خود را به طالبان تسلیم می‌کنند، اما این گروه بی‌اعتنا به قواعد جنگی آن‌ها را به رگبار می‌بندد. . .

مجله ياس تنها : شبکه آمریکایی سی‌ان‌ان فلمی را از جریان کشته شدن کماندوهای ارتش در ولسوالی دولت‌آباد فاریاب توسط طالبان منتشر کرده است.

- در این ویدئو، تعدادی از افسران نیروهای ویژه ارتش بدون اسلحه خود را به طالبان تسلیم می‌کنند، اما این گروه بی‌اعتنا به قواعد جنگی آن‌ها را به رگبار می‌بندد.

- گفته می شود این فلم مربوط به ۲۶ جوزای سال جاری در دولت آباد فاریاب است. در آن زمان ولسوالی‌ دولت آباد دوباره به دست طالبان افتاده بود و منابع محلی گفتند که در آن رویداد ۲۰ سرباز ارتش به شمول سهراب، پسر ظاهر عظیمی، سخنگوی پیشین وزارت دفاع ملی کشته شده‌اند.

- طالبان مدعی شده‌اند که این افسران را هنوز در اسارت خود دارند، اما وزارت دفاع در گفتگو با این شبکه ادعای طالبان را رد کرده و گفته این افسران کشته شده‌اند.

سی‌ان‌ان می گوید صلیب سرخ نیز تایید کرده که پیکر ۲۲ فرمانده افغان از این محل به دست آمده است.

- سازمان عفو بین الملل در واکنش به انتشار این فلم در بیانیه‌ای اعلام کرده که این شواهد به روشنی نشان می‌دهد اصرار طالبان بر اینکه نسبت به گذشته تغییر روش داده است کاملا دروغ است و ادعای آن‌ها مبنی بر مراعات حقوق بشر در روند صلح را کاملا زیر سؤال می برد.

باشگاه خبرنگاران جوان

برچسب ها : , , ,

توجه : تمام حقوق مطالب براي هايپرتمپ محفوظ مي باشد.

مطالب مرتبط با پست جاري