مجله ياس تنها

مردم فنلاند چگونه زندگي مي کنند؟ سبک زندگي : سبک و روش زندگي مردم هر کشوري با ديگر کشورها فرق مي کند در ادامه شما را با گوشه از زندگي جذاب فنلاندي ها آشنا مي کنيممجله ياس تنها : این کشور کوچک شمالی س

مردم فنلاند چگونه زندگي مي کنند؟

مردم فنلاند چگونه زندگي مي کنند؟ سبک زندگي : سبک و روش زندگي مردم هر کشوري با ديگر کشورها فرق مي کند در ادامه شما را با گوشه از زندگي جذاب فنلاندي ها آشنا مي کنيممجله ياس تنها : این کشور کوچک شمالی س

مردم فنلاند چگونه زندگي مي کنند؟

مردم فنلاند چگونه زندگي مي کنند؟
 • موضوع : سبک زندگي ,
 • مردم فنلاند چگونه زندگي مي کنند؟

  سبک زندگي : سبک و روش زندگي مردم هر کشوري با ديگر کشورها فرق مي کند در ادامه شما را با گوشه از زندگي جذاب فنلاندي ها آشنا مي کنيم

  مجله ياس تنها : این کشور کوچک شمالی سال ها است در صدر فهرست شادترین کشورهای دنیا قرار دارد. مردم فنلاند سعی نمی کنند دیگران را با لباس های مجلل و خودروهای تندرو تحت تأثیر قرار دهند. آن ها در عین حال می دانند که چطور از یکدیگر و طبیعت مراقبت کنند.

  در این کشور برای آن هایی که دل شان نمی خواهد سگ خود را تمام روز در خانه تنها بگذارند، مراکز مخصوصی مثل مهدکودک برای نگهداری سگ ها وجود دارد. در این مراکز سگ ها را به پیاده روی می برند، با آن ها بازی می کنند و به آن ها غذا می دهند.

  در فنلاند تابلوهای هشدار دهنده ای برای حفظ جمعیت اردک های نصب شده.

  در فنلاند اگر پول گم کنید خیال تان راحت است که کسی آن را به شما برخواهد گرداند.

  در رستوران های شیک فنلاند، لوازم بهداشتی رایگان در اختیار مشتریان قرار می گیرد.

  در کافه ها و رستوران های فنلاند منوی جداگانه ای برای سگ ها وجود دارد.

  در تابستان رستوران ها منوی مخصوصی برای سگ ها دارند. جدا از آب رایگان، نوشیدنی، خوراکی و حتی دسر هم در این منو دیده می شود.

  متروهای فنلاند گیت کنترل بلیت ندارند.

  در متروهای این کشور برای رسیدن به ایستگاه قطار لازم نیست از گیت عبور کنید. آن ها به صداقت مسافران تکیه می کنند. اما اگر کسی بخواهد قاچاقی و بدون بلیت سوار مترو شود، در صورت برخورد با مأموران کنترل بلیت ۹۴ دلار جریمه خواهد شد.

  فنلاندی ها اعتماد زیادی به یکدیگر دارند. این تصویر یک فروشگاه محصولات کشاورزی در فنلاند را نشان می دهد که هیچ فروشنده ای ندارد و تنها کاری که مشتری هایش باید انجام دهند این است که خرید خود را در دفتر مخصوصی که آنجا است بنویسند و سپس هزینه ی آن را به صورت نقدی یا اینترنتی پرداخت کنند.

  در فنلاند سازه هایی نردبانی در رودخانه هایی که روی آن ها سد بنا شده، ساخته می شود تا به حرکت ماهی ها کمک شود. این سازه متشکل از چاله های آب کوچکی است که پشت هم قرار گرفته اند و از روی آن ها آب به پایین می ریزد. به لطف این سازه ی نردبانی، ماهی ها می توانند حتی از روی یک سد مرتفع هم عبور کنند.

  در زمستان وقتی دریاچه های فنلاند پوشیده از یخ می شود، می توان به آن به چشم یک بوم عظیم برای ترسیم یک نقاشی برفی نگاه کرد.

  سبک زندگی سازگار با محیط زیست در سال های اخیر محبوبیت زیادی در فنلاند پیدا کرده است. جوانان شهری در مناطق خاصی از شهر یا حتی در حیاط خانه شان، باغچه اجاره می کنند تا سبزی و گل در آن بکارند.

  گاهی پدیده ی نادری در شمال فنلاند مشاهده می شود. از ترکیب آب و باد تخم های یخی به وجود می آید.

  در فنلاند کتابخانه های اتوبوسی سیاری وجود دارد که در پایتخت آن می چرخد. این اتوبوس ها صبح ها به مکان هایی که بچه ها حضور دارند، مثلاٌ مهدکودک ها، مدارس و پارک های بازی، می روند و عصرها در مناطق مسکونی ای که کتابخانه ای در نزدیکی آن ها وجود ندارد، سرویس می دهند.

  باشگاه خبرنگاران جوان

 • تاريخ ارسال : پنجشنبه 11 شهريور 1400
 • منتشر کننده : مجله ياس تنها
مطالب مرتبط