مجله ياس تنها

انحراف چشم نوزاد علائم و درمان بخش کودک : شايد کودک شما هم مشکل انحراف چشم دارد؟ پس پيشنهاد مي کنيم اين مطلب که درباره انحراف چشم کودک است را بخوانيداسترابیسم یک اختلال چشمی است و بر کنترل ماهیچه&zwn

انحراف چشم نوزاد علائم و درمان

انحراف چشم نوزاد علائم و درمان بخش کودک : شايد کودک شما هم مشکل انحراف چشم دارد؟ پس پيشنهاد مي کنيم اين مطلب که درباره انحراف چشم کودک است را بخوانيداسترابیسم یک اختلال چشمی است و بر کنترل ماهیچه&zwn

انحراف چشم نوزاد علائم و درمان

انحراف چشم نوزاد علائم و درمان
 • موضوع : کودک ,
 • انحراف چشم نوزاد علائم و درمان

  بخش کودک : شايد کودک شما هم مشکل انحراف چشم دارد؟ پس پيشنهاد مي کنيم اين مطلب که درباره انحراف چشم کودک است را بخوانيد

  استرابیسم یک اختلال چشمی است و بر کنترل ماهیچه‌های چشم تأثیر می‌گذارد. چشم‌ها به درستی کنار هم قرار نمی‌گیرند. در عوض به نظر می‌رسد که چشم‌ها متقاطع هستند و یا ممکن است یک چشم به پهلو بچرخد. بینایی یک چشم ضعیف‌تر می‌شود. این اختلال همچنین "چشم‌های متقاطع" نامیده می‌شود.
   

  * انحراف چشم چه علائمی دارد؟

  ممکن است متوجه شوید که فرزند شما یک چشم خود را برای دیدن با چشم دیگر بسته است. همچنین ممکن است کودک خود را ببینید که سرش را به یک طرف بچرخاند تا ببیند. علائم دیگر می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

  - چشم‌های روی هم رفته

  - چشمان سرگردان

  - چشمانی که در یک جهت نیستند

  - از دست دادن بینایی یا درک عمق

  افرادی که در بزرگسالی دچار استرابیسم می‌شوند به احتمال زیاد بینایی دوگانه دارند. این به این دلیل است که مغز آنها یاد گرفته است که چگونه تصاویر را از هر دو چشم بخواند. سپس هنگامی که استرابیسم تشخیص داده می‌شود مغز هنوز تصاویر را از هر دو چشم می‌بیند. از این رو دید دوگانه است. علائم ممکن است دائماً وجود داشته باشند یا ممکن است بیایند و بروند. طبیعی است که نوزادان تازه متولد شده چشمانی داشته باشند که از یکدیگر عبور کرده یا سرگردان باشند. وقتی خسته می‌شوند بیشتر اتفاق می‌افتد. اگر کودک شما بیشتر از 3 ماه سن دارد در صورت مشاهده این علائم به پزشک خود اطلاع دهید.

   
  چه چیزی باعث انحراف چشم می‌شود؟

  شش ماهیچه در اطراف هر چشم وجود دارد. وقتی این ماهیچه‌ها با هم کار نمی‌کنند هر چشم چیزهای متفاوتی را می‌بیند. این باعث سردرگمی مغز می‌شود.

  * شرایطی که گاهی با استرابیسم در کودکان همراه است عبارتند از:

  - فلج مغزی

  - سندرم داون

  - دوراندیش بودن

  - هیدروسفالی (تجمع غیر طبیعی مایع در مغز)

  - آسیب تروماتیک مغز


  *  انحراف چشم که در بزرگسالان ایجاد می‌شود می‌تواند ناشی از موارد زیر باشد:

  - بوتولیسم

  - دیابت

  - بیماری گریوز

  - سندرم گیلن باره

  - آسیب به چشم

  - مسمومیت

  - سکته

  - آسیب تروماتیک مغز

  - از دست دادن بینایی در اثر هرگونه بیماری یا آسیب چشم

   
  *  انحراف چشم چگونه تشخیص داده می‌شود؟

  پزشک شما در مورد علائم با شما صحبت می‌کند و یک معاینه فیزیکی انجام می‌دهد. این شامل بررسی چشم‌های شما از طریق آزمایش‌های مختلف چشم است.

   
  *  انحراف چشم چگونه درمان می‌شود؟

  در صورت عدم درمان چشم هرگز به خوبی نمی‌بیند. درمان می‌تواند به کودک شما کمک کند بینایی طبیعی داشته باشد. هرچه زودتر درمان شروع شود بهتر است. قرار دادن قطره در چشم می‌تواند چشم ضعیف را قوی تر کند. درمان می‌تواند به طور موقت بینایی هر دو چشم را تحت تأثیر قرار دهد. برخی از کودکان نیاز به جراحی دارند. جراحی ساده است اما همیشه چشم‌ها را کاملا صاف نمی‌کند. گاهی اوقات جراحی باید مجدد تکرار شود. درمان استرابیسم ممکن است ماه‌ها یا حتی چند سال ادامه یابد. ممکن است کودک شما مجبور شود در مدت زمان کمتری با چسب چشم خود را بپوشد. همین امر در مورد قطره‌های چشم نیز وجود دارد.

   
  *  چطور با انحراف چشم زندگی کنیم؟

  پزشک شما ممکن است به فرزند شما توصیه کند که تمرینات چشمی انجام دهد. اینها می‌توانند به چشم‌ها در تمرکز بر یک نقطه کمک کنند. اگر فرزند شما جراحی می‌کند، بدانید که مشکلات بینایی ممکن است بعد از عمل باقی بماند. ممکن است فرزند شما هنوز مشکل خواندن داشته باشد. بینایی ممکن است بر توانایی انجام ورزش تأثیر بگذارد. بزرگسالان ممکن است رانندگی سختی داشته باشند.

   
  *  سوالاتی که باید از پزشک خود بپرسید:

  آیا تمرینات چشمی خاصی برای فرزندم وجود دارد که بتواند به او کمک کند؟

  کودک من چند ساعت در روز به پوشاندن چشم وصله احتیاج دارد؟

  آیا این حالت باعث سرگیجه کودکان یا بزرگسالان می‌شود؟

  اگر یکی از فرزندان من مبتلا به استرابیسم باشد آیا فرزندان دیگر من در معرض خطر بیشتری هستند؟

  اگر درمان موفقیت آمیز باشد آیا فرزند من بعداً در زندگی دچار مشکل بینایی می‌شود؟

  منبع: ني ني سايت  ninisite.com

  بازنشر: مجله ياس تنها

 • تاريخ ارسال : سه شنبه 23 شهريور 1400
 • منتشر کننده : مجله ياس تنها
مطالب مرتبط