ظروف سوخته را چگونه تميز کنيم؟

مجله ياس تنها شامل مطالب آشپزي،زناشويي،پزشکي،کودک،بارداري مي باشد

ظروف سوخته را چگونه تميز کنيم؟


10:32 , پنجشنبه 08 مهر 1400

ظروف سوخته را چگونه تميز کنيم؟

ظروف سوخته را چگونه تميز کنيم؟

بخش سبک زندگي : خيلي وقت ها اتفاق مي افتد در آشپزخانه غذاها بسوزند و ظروف غذا کثيف شوند اما اين ظروف سوخته را چگونه بايد تميز کنيم؟

مجله ياس تنها به شما مي گويد چگونه ظروف سوخته در آشپزخانه را تميز کنيم

+ نرم‌کننده لباس و سس کچاپ

ابتدا آب را در قابلمه به جوش بیاورید. سپس یک قاشق غذاخوری نرم‌کننده لباس به آن بیفزایید. بگذارید قابلمه چند ساعت یا همۀ شب در همین حالت باقی بماند. سپس سوختگی قابلمه به‌راحتی تمیز می‌شود.

برای استفاده از سس کچاپ باید روی قابلمه سوخته لایه نسبتا ضخیمی از سس کچاپ بریزید و بگذارید تمام شب در این حالت باقی بماند. روز بعد باید بتوانید با صرف نیروی کمی‌ قابلمه سوخته را تمیز کنید. در این روش، اسید حاصل از گوجه‌فرنگی به تمیز کردن قابلمه سوخته کمک می‌کند.

+ سرکه و آبلیمو

سرکه سفید و یک اسکاچ ظرف‌شویی معمولی ابزاری مناسب برای تمیز کردن قابلمه سوخته هستند. در این روش باید مقدار کافی سرکه را روی سوختگی‌های انواع قابلمه بریزید. سپس آن را مدت کوتاهی روی شعله و در حالت نیم‌جوش قرار دهید. معمولا این روش برای ازبین‌بردن سوختگی کف قابلمه کفایت می‌کند. این روش طبیعی و ارزان راه مناسبی برای پاک‌کردن سوختگی کف قابلمه است. همچنین در این روش می‌توانید به‌جای سرکه از آب‌لیموی تازه یا بسته‌بندی‌شده نیز استفاده کنید.

+ جوش شیرین

 ۱ یا ۲ فنجان جوش شیرین را در قابلمه سوخته بریزید. سپس مقداری آب روی آن بریزید تا نقاط سوخته با آب پوشانده شوند. قابلمه را ۱۵ تا ۳۰ دقیقه روی شعله و در حالت نیم‌جوش قرار بدهید. در صورت تمیزنشدن قابلمه، این کار را دوباره تکرار کنید. معمولا این روش برای تمیزکردن اغلب سوختگی‌های قابلمه مؤثر است. همچنین در این روش می‌توانید به‌جای جوش شیرین از نمک خوراکی نیز استفاده کنید.

+  نوشابه

در این روش، ابتدا قابلمه را با نوشابه گازدار پر کنید. بگذارید نوشابه چند ساعت یا تا زمان شل‌شدن باقی‌مانده غذا در قابلمه باقی بماند. سپس آن را با یک کاردک تمیز کنید. در نهایت، باقی‌مانده غذا را با یک اسکاچ معمولی تمیز کنید و قابلمه را طبق روال معمول بشویید. تأثیرگذاری این روش بسیار شگفت‌آور است.

منبع: ايرنا

توجه : تمام حقوق مطالب براي هايپرتمپ محفوظ مي باشد.

مطالب مرتبط با پست جاري