تزريق بوتاکس در دوران بارداري آيا خطرناک است؟

مجله ياس تنها شامل مطالب آشپزي،زناشويي،پزشکي،کودک،بارداري مي باشد

تزريق بوتاکس در دوران بارداري آيا خطرناک است؟

تزريق بوتاکس در دوران بارداري آيا خطرناک است؟

بخش بارداري : بعضي از خانم ها حتي در دوران بارداري هم دوست دارند از مواد آرايشي استفاده کنند حتي بوتاکس . در ادامه درباره بوتاکس در دوران بارداري مي خوانيد

مجله ياس تنها : از لحظه‌ای که متوجه می‌شوید باردار هستید دیگر همه چیز به خواسته‌های شما مربوط نمی‌شود. شما باید در نظر بگیرید که چه چیزی برای کودک شما بهتر است. مانند هر دارویی خطرات مربوط به بوتاکس وجود دارد.

- اینها می‌توانند از ناراحتی‌های خفیف مانند خشکی دهان، درد در ناحیه خفیف، خستگی یا سردرد گرفته تا علائم شدیدتر مانند اختلالات بینایی یا حتی واکنش‌های آلرژیک تهدید کننده زندگی را شامل شود. بنابراین حتی اگر باردار نیستید حتماً قبل از استفاده از بوتاکس با پزشک خود مشورت کنید و مطمئن شوید که همه خطرات احتمالی را مرور کرده‌اید.

* چرا نباید در دوران بارداری از بوتاکس استفاده کنید؟

با توجه به اینکه مزایای بوتاکس ضد چین و چروک و صاف کننده پوست بوده برای کودک مضرر و بهتر است آن را انجام ندهید.

* خطرات استفاده از بوتاکس در دوران بارداری چه قدر است؟

اکثر متخصصان پوست توصیه می‌کنند از تزریق بوتاکس در دوران بارداری خودداری کنید.  از آنجایی که هیچ تضمینی وجود ندارد که استفاده از بوتاکس در دوران بارداری یا شیردهی بی‌خطر باشد بهتر است از ایمنی برخوردار باشید و ریسک نکنید.

* اگر بعد از تزریق بوتاکس باردار شویم چه می‌شود؟

مطالعات روی زنان باردار انجام شده است که بوتاکس تزریق کرده‌اند. در حالی که هنوز متوجه نشده بودند که باردار هستند و هیچ اثر نامطلوبی گزارش نشده است. احتمالاً نوزاد متولد نشده شما تحت تأثیر قرار نخواهد گرفت. با این وجود در مورد آن حتماً با پزشک خود صحبت کنید.

* چه زمانی می‌توانم مجدد بوتاکس کنم؟

مشخص نیست که آیا بوتاکس بر شیر مادر تأثیر می‌گذارد یا خیر. استفاده از بوتاکس هنگامی که دیگر باردار یا شیرده نیستید بی‌خطر است.

* به جای استفاده از بوتاکس چه راه‌های دیگری وجود دارد؟

برخی از ترکیبات مراقبت از پوست دارای خواص ضد پیری هستند که می‌توانید در دوران بارداری از آنها استفاده کنید.

  * نتیجه‌گیری:

در حالی که بهتر است کودک متولد نشده خود را ایمن نگه دارید اما نباید کاملاً تسلیم خطوط ریز و چین و چروک شوید. همچنین می‌توانید با پزشک یا متخصص پوست خود در مورد سایر گزینه‌هایی که ممکن است برای شما در دوران بارداری یا شیردهی مناسب باشد صحبت کنید.

منبع: ني ني سايت  ninisite.com

برچسب ها : , , ,

توجه : تمام حقوق مطالب براي هايپرتمپ محفوظ مي باشد.

مطالب مرتبط با پست جاري