آيا ميگرن باعث سکته مغري مي شود؟

مجله ياس تنها شامل مطالب آشپزي،زناشويي،پزشکي،کودک،بارداري مي باشد

آيا ميگرن باعث سکته مغري مي شود؟

آيا ميگرن باعث سکته مغري مي شود؟

بخش پزشکي : همگي درباره بيماري ميگرن چيزهايي شنيده ايم اما سوالي که وجود دارد اين است که آيا ميگرن باعث سکته مغزي مي شود؟

مجله ياس تنها : به نقل از المنار، براساس گزارش انجمن سکته مغزی، میگرن باعث سکته مغزی نمی‌شود، اما اگر میگرن با هاله (پس از اختلالات حسی) دارید، احتمال سکته مغزی بیشتر است، به گونه‌ای که حدود ۳۰ درصد از مبتلایان به آن دچار می‌شوند.

این میگرن، معمولاً با "هاله" شروع می‌شود، به شکلی که علائم خاصی به تدریج در عرض ۵ تا ۳۰ دقیقه ظاهر می‌شوند و کمتر از ۱ ساعت طول می‌کشد.

    اول، بینایی تغییر می‌کند. این شایع‌ترین علامت هاله است و ممکن است شامل چراغ‌های چشمک زن یا نقاط خالی باشد. میگرن‌هایی که احساس سوزن سوزن شدن، بی حسی، ضعف و یا چرخش دارند نیز در این دسته قرار می‌گیرند. ممکن است دچار مشکلات گفتاری یا شنوایی، احساس ترس یا گیجی و حتی فلج شوید.

   مطالعات نشان می‌دهد که خطر سکته مغزی ایسکمیک در زنانی که قبل از ۴۵ سالگی هاله میگرن دارند، زنانی که از دارو‌های ضد بارداری خوراکی استفاده می‌کنند، زنانی که سیگار می‌کشند و افرادی که اولین میگرن خود را با هاله پس از ۵۰ سالگی دارند، افزایش می‌یابد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

توجه : تمام حقوق مطالب براي هايپرتمپ محفوظ مي باشد.

مطالب مرتبط با پست جاري