چند صداي بسيار ترسناک

چند صداي بسيار ترسناک

چند صداي بسيار ترسناک

بعضي صداها واقعا ترسناک هستند در اينجا ميخواهيم درباره چند صداي ترسناک با شما صحبت کنيم

مجله ياس تنها : جهان پر از صدا است. از صدا‌ی دلنشین موسیقی، تا صدای حرکت ستاره‌های دنباله دار در سیاهی فضا. اما تمام صدا‌ها زیبا و دلنشین نیستند.

برخی مانند بوق ماشین یا کشیده شدن ناخن روی تخته سیاه، زشت ناپسند و گوشخراش‌اند. اما صدا‌هایی نیز وجود دارد، که بسیار ترسناک اند. ما ده تا از آن صدا‌ها را برای شما در این مطلب جمع‌آوری کرده‌ایم. با ما همراه باشید.

۱۰- سور اسرافیل

البته این صدا ارتباطی به سور اسرافیل یا قیامت ندارد. وگرنه مرده بودیم.

- اما چیزی که باعث شد این اسم را برای این صدا انتهاب کنیم، این بود که، با وجود این که این صدا توسط افراد مختلف در زمان‌های مختلف (آگوست، دسامبر ۲۰۱۱ و ژانویه ۲۰۱۲) در کشور‌های مختلف (اوکراین رومانی و مکزیک) ضبط شد، تمام آن‌ها ویژگی مشترکی داشتند. یعنی صدای آن‌ها از آسمان می‌آمد و بسیار ترسناک بود.

از سال ۲۰۰۸ همه ساله شندین این صدا‌ها توسط مردم گزارش شده است. دانشمندان باور دارند که این صدا در واقع نتیجه‌ی واکنش‌های میان اتمسفر و اشعات خورشیدی است.

*  صدای زحل

صدای زحل توس فضاسازه‌ی کاسینی در ۲۰۰۲ ضبط شده است. منشا این صدا میدان‌های مغناطیسی موجود در قطب زحل بوده است. فرکانس این صدا آنقدر زیاد بود که مجبور شدند به شدت آن را کاهش دهند تا بتوانیم آن را بشنویم.

*  باب اسفنجی

در رتبه‌ی هشتم ترسناک‌ترین صدا‌های ضبط شده، باب اسفنجی قرار دارد. شاید بپرسید که مگر امکان دارد که صدای یک انیمیشن کودکانه ترسناک باشد. ابدا ترسناک نیست قبول داریم. خیلی هم خنده دار است. اما اگر صدای آن را تا ۸ برابر کند کنیم، صدا به شدت ترسناک میشود. تقریبا مانند آواز خواندن ارواح کودکان است.


*  سوت مرگ آزتک‌ها

وقتی برای اولین بار باستان شناسان و مورخان دستسازه‌های کوچک جمجه‌ای شکلی را در معابد آزتک‌ها پیدا کردند کاربرد آن را نمیدانستند. آن‌ها ابتدا فکر میکردند که آن‌ها اسباب بازی یا مجسمه‌های هنری اند. تا این که پانزده سال بعد مشخص شد آن‌ها سوت هستند. صدای سوت‌ها بسیار شبیه جیغ انسان است؛ که احتمالا در ن برد یا مراسم قربانی کردن آن‌ها استفاده میشده است.

*  اعماق

دانشمندان در حال مطالعه‌ی صدای اعماق دریا‌های آمریکای جنوبی در ۱۹۹۶ بودند. در صدابرداری که از اعماق یک اقیانوس آرام برداشته میشد، صدایی مهیب و طولانی به گوش میرسد؛ که دانشمندان را هیجان زده و شگفت زده میکند. در شرایطی که نه زلزله‌ی زیر آبی وجود داشت، نه آتش فشانی، صدای مهیب‌تر از صدای وال به گوش میرسد.


*  کاستراتو

در قرون وسطا رهبران گروه آواز بسیار به صدای پسران جوان علاقه داشتند. صدا‌هایی که زنگ و پیج زیادی داشت و جوانی در آن دیده میشد. برای این که صدای این پسر‌ها در طی بلوغ و پیری تغییر نکند آن‌ها برخی از تار‌های صوتی پسران جوان را با عمل جراحی بر می‌داشتند. تا صدای آن پسران تا ابد، با پیچ و زنگ بالا باقی بماند. به این خوانندگان کاستراتو میگفتند. در اواحر قرن ۱۹ این فرآیند کاملا غیرقانونی شد؛ و تنها یک صدا از آخرین کاستراتو ضبط شده است. صدایی که هرچند شاید زیبا باشد، اما داستان ورای آن، بسیار ترسناک و دردناک است.

*  عملیات روح پرسه زن

در رتبه‌ی چهارم ترسناک‌ترین صدا‌های ضبط شده، عملیات روح پرسه زن قرار دارد. آمریکایی‌ها در طی جنگ ویتنام به این پی بردند که ویتنامی‌ها باور دارند که “هر ویتنامی که در جایی خارج از کشور خود بمیرد، روح تا ابد در جهنم عذاب کشیده و پرسه میزند. ” به همین علت یک صدای اختگی ضبط کردند که انگار روح ویتنامی‌های در جهنم در حال هشدار دادن به هم وطنان خود هستند، که زودتر از جنگ کناره بگیریند، وگرنه در جهنم میسوزند.


*   قدیمی‌ترین صدای ضبط شده از انسان

ادوارد لیون اسکات edouard leon scott رکورد قدیمی‌ترین صدای ضبط شده را دارد. او صدای آواز خواندن خود را با اختراع دستگاه ضبط صدای خود ذخیره کرد؛ که با توجه به کیفیت بد دستگاه، این صدا بسییار ترسناک بوده است.

 * شبیه سازی بیماری شیزوفرنی

در این شبیه سازی، صدا‌هایی را که بیماران شیزوفرنی در مغز خود میشنوند ایجاد شده است. صدایی که بسیار شرورانه میخندد و با پچ پچ کردن کار‌های شرورانه‌ای را میخواهد که انجام دهید.


*  جن گیری آنا لیز میشل

آنالیز میشل دختری پانزده ساله بود که ۶ شیطان در جسم او رسوخ کرده بودند. کلیسای کاتولیک تلاش کرد مراسم جن گیری را انجام دهد، اما اقدامات موفقیت آمیز نبود و آنا در ۱۹۷۶ بر اثر عدم توانایی خوردن غذا میمیرد. این وقایع الهام بخش فیلم جنگیر میشود. صدایی ضبط شده از آنالیز میشل وجود دارد که به باور ما ترسناک‌ترین صدای ضبط شده جهان است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

, ,

مطالب مرتبط با پست جاري

نظرات ارسال شده

  نام
  ایمیل (منتشر نمی‌شود)
  وبسایت
  :) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
  کد امنیتی
  رفرش
  کد امنیتی
  نظر خصوصی
  مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
< <