فوايد خوردن خرما

مجله ياس تنها شامل مطالب آشپزي،زناشويي،پزشکي،کودک،بارداري مي باشد

خرما بخوريد تا سالم بمانيد / خواص خرما براي سلامت بدن

خرما بخوريد تا سالم بمانيد

اخبار پزشکي : خرما ميوه محبوبي است . خرما يک غذاي کامل است . در ادامه شما را با خواص خرما آشنا مي کنيم

مجله ياس تنها : با مصرف ۳ تا ۴ عدد خرما در روز،دیگر با کمبود بسیاری از ویتامین ها در بدن مواجه نخواهید شد.
 
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما؛ خرما سرشار از مواد معدنی از جمله پروتئین، پتاسیم، فیبر، منگنز، ویتامین های ب ۶ ؛ ب ۱، ب ۲، ب۳ و ب ۵ بعلاوه منیزیم، کلسیم و آهن است و مصرف ۳ تا ۴ عدد خرما در روز به همراه شیر، یک شروع خوب برای تجربه ۱۰ اتفاق مفید در بدن است.
 
مصرف خرما فواید بسیاری دارد، از جمله سبب کاهش کلسترول، پیشگیری از شب کوری، بهبود کم خونی، درمان یبوست، درمان اسهال، درمان سرطان های شکمی، حفظ سلامت سیستم عصبی، درمان آلرژی، سلامت دندان و حفظ سلامت پوست می شود.
 
+ کاهش کلسترول:
 
مواد متعددی مانند پتاسیم و سولفور در خرما وجود دارد که نه تنها سلامت قلب را حفظ می کند بلکه به روند شکستن چربی در بدن نیز کمک می کند.
 
+ پیشگیری از شب کوری:
 
مصرف روزانه خرما باعث حفظ سلامت چشم و همچنین جلوگیری از بیماریهای چشمی از قبیل شب کوری می شود. خمیری که از برگ خرما تهیه شده است را می توان به صورت خوراکی مصرف نمود تا شب کوری را کاهش دهد.
 
+ بهبود کم خونی:
 
کم خونی کمبود تعداد سلول های گلبول های قرمز در خون انسان است و باعث کمبود آهن می شود. خرما حاوی مقدار زیادی آهن است که برای درمان کمبود آهن و کم خونی بسیار مناسب است.
 
+ درمان یبوست:
 
خرما منبع غنی فیبر است که نقش مهمی که در آسان شدن اجابت مزاج و عبور راحت مواد غذایی از طریق دستگاه گوارش دارد. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که در آخر شب خرما را در آب بخیسانید. این خرماهای خیس خورده را صبح روز بعد مانند شربت میل کنید تا به بهترین نتیجه ممکن برسید.
 
+ درمان اسهال:
 
خرما رسیده در درمان اسهال به عنوان میوه ای که حاوی پتاسیم است به کنترل عملکرد روده کمک می کند.
 
+ درمان سرطان های شکمی:
 
سرطان های ناحیه شکم شامل سرطان معده، سرطان کلیه، سرطان رحم، سرطان تخمدان، سرطان لوزالمعده و سرطان کبد می شود که تحقیقات نشان می دهد خرما خطر ابتلا به سرطان های ناحیه شکم را کاهش می دهد.
 
+ حفظ سلامت سیستم عصبی:
 
پتاسیم فراوانی که در خرما وجود دارد سرعت و هوشیاری مغز را افزایش می دهد. پتاسیم که یک عنصر حیاتی برای سلول هاست سطح فشار خون و ضربان قلب را کنترل و در نتیجه از بروز بیماریهای قلبی و سکته قلبی جلوگیری می کند.
 
+ درمان آلرژی:
 
خرما حاوی گوگرد آلی است که به ندرت درمواد غذایی دیگریافت می شود. گوگرد آلی دارای مزایای متعددی برای سلامت است که شامل کاهش واکنش های آلرژیک و حساسیت فصلی است.
 
+ سلامت دندان:
 
خرما حاوی فلورین است و فلورین یک عنصر شیمیایی مهم است که با از بین بردن پلاک و تقویت مینای دندان مانع از پوسیدگی دندان می شود.
 
+ حفظ سلامتی پوست:
 
خرمای قرمز با ویتامین ث و فلانوئیدهایی که دارد می تواند خاصیت ارتجاعی پوست را ارتقا دهد و بافت زیرجلدی آن را غنی و در نهایت پوست را صاف کند.

منبع: عصرايران

توجه : تمام حقوق مطالب براي هايپرتمپ محفوظ مي باشد.

مطالب مرتبط با پست جاري