مجله ياس تنها

مردم استان کرمان منتظر طوفان باشند اخبار کرمان -  از روز پنج شنبه کاهش دما و از روز جمعه وزش باد و طوفان  استان را فرا می‌گیرد. . . .مجله ياس تنها - مریم سلاجقه، گفت: هم اکنون آسمان اس

مردم استان کرمان منتظر طوفان باشند

مردم استان کرمان منتظر طوفان باشند اخبار کرمان -  از روز پنج شنبه کاهش دما و از روز جمعه وزش باد و طوفان  استان را فرا می‌گیرد. . . .مجله ياس تنها - مریم سلاجقه، گفت: هم اکنون آسمان اس

مردم استان کرمان منتظر طوفان باشند

مردم استان کرمان منتظر طوفان باشند
 • موضوع :
 • مردم استان کرمان منتظر طوفان باشند

  اخبار کرمان -  از روز پنج شنبه کاهش دما و از روز جمعه وزش باد و طوفان  استان را فرا می‌گیرد. . . .

  مجله ياس تنها - مریم سلاجقه، گفت: هم اکنون آسمان استان صاف در برخی مناطق ابری است و برای امروز افزایش ابر و بارش پراکنده باران به صورت ضعیف در برخی مناطق جنوب استان پیش بینی می شود که این بارش‌های ضعیف تا پایان امروز ادامه دارد.

  او می‌گوید: از روز پنج شنبه کاهش دما و از روز جمعه وزش باد و طوفان  استان را فرا می‌گیرد.

  به گفته سلاجقه شدت وزش باد در شرق استان بیشتر است و شمال و غرب استان هم وزش باد نسبتا شدید خواهیم داشت.

  * او گفت:به کشاورزان و باغداران توصیه می‌شود نظارت و کنترل سیستم‌های گرمایشی گلخانه‌ها و جلوگیری از کاهش دما به کمتر از ۱۲ درجه سانتیگراد و کنترل رطوبت نسبی داخل گلخانه به صورت شبانه روزی ،کنترل موش ها در باغ های میوه و استفاده از کود‌های شیمیایی و کود‌های حیوانی جهت چالکود به علت برودت هوا فعلا متوقف شود.

  سلاجقه می‌گوید: اندود تنه درختان در راستای کنترل آفتاب سوختگی، کنترل جوندگان و عوامل خسارت زا در تنه درختان (در شرایط مناسب) به دلیل سردی هوا کنترل انبار‌های نگهداری میوه (از لحاظ رطوبت و دما) و سیب زمینی (از لحاظ دما و نور)، برف روبی درختان جهت جلوگیری از شکستن شاخه‌های درخت انجام شود‌.

   * او گفت: در صورت وجود برگ‌های پاییزی برروی درختان برای جلوگیری از ماندن برف روی درخت با تکان دادن درخت نسبت به ریزش برگ‌های مانده روی درخت اقدام شود، استفاده از سیستم حرارتی در گلخانه‌های راکد به منظور جلوگیری از تخریب سازه گلخانه‌ها در اثرتجمع بارش برف بر روی سقف گلخانه‌ها انجام شود.

  به گفته سلاجقه جمع آوری برگ‌ها و میوه‌های ریخته شده کف باغ های و تهیه کمپوست از آن‌ها در یک گوشه باغ، پایش و مبارزه با موش در مزارع یونجه زار‌ها و مزارع گندم و جو و کلزا قبل از افزایش جمعیت آن‌ها، فعلا به علت برودت زیاد هوا هیچگونه هرسی انجام نشود، استفاده از تکنیک یخ آب زمستانی در باغ ها در صورت مساعد بودن شرایط با مشاوره کارشناسان حفظ نباتات انجام شود.

  او گفت: در بخش زراعت خالی نمودن آب پمپ سمپاش‌ها، کنترل و استفاده از ضد یخ در ماشین آلات کشاورزی صورت گیرد.

  او می‌گوید: شهرستان فهرج در ۲۴ ساعت گذشته با دمای ۲۲ درجه سانتیگراد، گرم‌ترین منطقه استان بوده است وصبح امروز انار با دمای ۴درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین نقطه استان به ثبت رسیده است.

  کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان گفت: حداقل دمای امروز شهر کرمان را صفر درجه سانتیگراد است و  در گرم‌ترین ساعات به ۱۲ درجه سانتیگراد می‌رسد.

  منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 • تاريخ ارسال : چهارشنبه 29 دي 1400
 • منتشر کننده : مجله ياس تنها
برچسب ها : , , ,
مطالب مرتبط