مجله ياس تنها

علت يبوست نوزاد،راه درمان يبوست نوزاد،علائم يبوست نوزاد

روش هاي درمان يبوست نوزاد | بهداشت کودک

علت يبوست نوزاد،راه درمان يبوست نوزاد،علائم يبوست نوزاد

روش هاي درمان يبوست نوزاد | بهداشت کودک

روش هاي درمان يبوست نوزاد | بهداشت کودک
 • موضوع : کودک ,
 • روش هاي درمان يبوست نوزاد

  بخش کودک - اگر کودک یا نوزاد شما از یبوست مزمن رنج می‌برد یا اگر زمانی در مدفوع نوزاد خون یافتید، در اسرع وقت با پزشک تماس بگیرید . ..

  مجله ياس تنها - اگر به نظر می‌رسد کودک شما زور می‌زند یا اگر پوشک او سخت پر شده است این نشانه یبوست می‌باشد. اگر کودک یا نوزاد شما از یبوست مزمن رنج می‌برد یا اگر زمانی در مدفوع نوزاد خون یافتید، در اسرع وقت با پزشک تماس بگیرید زیرا این موارد می‌تواند نشانه‌های یک بیماری جدی باشد.

   +  افزایش مصرف آب:

  اگر کودک شما علائم یبوست را نشان می‌دهد، سعی کنید بعد از هر بار شیر خوردن 2 (1/4 - 1/2 فنجان) آب اضافی به او بدهید تا به شستشوی صحیح روده‌ها کمک کند.

  +  مصرف آبمیوه:

  آب آلو دارای اثر ملین طبیعی است، اما آب گلابی یا سیب نیز برای رفع یبوست جزئی مؤثر است. بیشتر نوزادان به دلیل شیرین بودن آب میوه به سرعت آن را می‌خورند بنابراین فقط زمانی که کودک شما یبوست دارد آب میوه به او بدهید.

   +  غذا‌های پر فیبر بدهید:

  موز، غلات برنج، هویج و پنیر پایه اصلی اکثر رژیم‌های غذایی نوزادان هستند. غذا‌هایی مانند زردآلو، گلابی، آلو، هلو و آلو انتخاب‌های بهتری برای جلوگیری از یبوست در نوزادان هستند.

   +  کودک را ورزش دهید:

  گاهی اوقات حرکت دادن بدن کودک به حرکت روده او نیز کمک می‌کند. کودک خود را به پشت در مقابل خود قرار دهید. پا‌های او را بالا بیاورید و به صورت دایره‌ای حرکت دهید.

   +  از شیر خشک معتبر استفاده کنید:

  هر نوزادی نسبت به مواد تشکیل دهنده هر نوع شیر خشک واکنش متفاوتی نشان می‌دهد، بنابراین چند مارک تجاری را امتحان کنید تا بهترین نوع شیر خشک را پیدا کنید. اکثر برند‌ها گزینه کم لاکتوز دارند که ممکن است کودک شما بهتر آن را تحمل کند.

   + دمای کودک خود را اندازه بگیرید:

  تحریک رکتوم می‌تواند به حرکت روده کودک شما کمک کند. از وازلین برای روغن کاری نوک دماسنج مقعدی استفاده کنید و آن را در قسمت پایینی کودک خود قرار دهید. به آرامی فقط نوک آن را چند بار قبل از برداشتن آن تکان دهید.

   + شکم او را ماساژ دهید:

  در حالی که کودکتان به پشت است دست خود را روی ناف او بگذارید. با حرکت در جهت عقربه‌های ساعت، شکم کودک خود را در دایره‌های بزرگتر ماساژ دهید.

   + حمام گرم ببرید:

  حمام آب گرم تقریباً همه را آرام می‌کند. تصور این است که آب گرم به کودک شما کمک می‌کند تا آرام شود و به بدن او اجازه می‌دهد آنچه را که در آن نگه داشته است ر‌ها کند. زمانی که او را خشک می‌کنید نیز زمان مناسبی برای امتحان کردن تکنیک ماساژ شکم برای کمک به کاهش یبوست کودک است.

  +  از شیاف گلیسیرین استفاده کنید:

  در مورد اینکه دقیقاً چه مقدار از شیاف را باید استفاده کنید، با پزشک خود مشورت کنید. بسته به سن، اندازه و مدت زمانی که کودک شما یبوست داشته پزشک ممکن است از ¼ تا یک شیاف کامل کودکان را توصیه کند. شیاف‌های گلیسیرین معمولاً در عرض15تا 30 دقیقه باعث اجابت مزاج می‌شوند.

    + چه کاری نباید انجام دهید؟

  از آنجایی که نوزادان کوچک هستند می‌توانند به سرعت دچار کم آبی بدن شوند. توصیه می‌شود هرگز از روغن یا ملین‌های محرک برای کودک خود استفاده نکنید. اگر هیچ یک از نکات قبلی به رفع یبوست کودک شما کمک نکرد به پزشک مراجعه کنید.

  منبع: ني ني سايت  ninisite.com

 • تاريخ ارسال : شنبه 02 بهمن 1400
 • منتشر کننده : مجله ياس تنها
برچسب ها : , , ,
مطالب مرتبط