مجله ياس تنها

جواد عزتي از زندگي اش مي گويد - درباره جواد عزتي بيشتر بدانيد - زندگي شخصي جواد عزتي بازيگر معروف سينما و تلوزيون - عکس جواد عزتي بازيگر محبوب سينما

گفتگو با جواد عزتي بازيگر سينما و تلوزيون

جواد عزتي از زندگي اش مي گويد - درباره جواد عزتي بيشتر بدانيد - زندگي شخصي جواد عزتي بازيگر معروف سينما و تلوزيون - عکس جواد عزتي بازيگر محبوب سينما

جواد عزتي از زندگي اش ميگويد

جواد عزتي از زندگي اش ميگويد
 • موضوع : بيوگرافي افراد معروف ,
 • جواد عزتي از زندگي اش ميگويد

  جواد عزتي از بازيگران معروف سينما و تلوزيون است که در ادامه صحبت هاي اين بازيگر معروف را درباره زندگي شخصي اش مي خوانيد

  مجله ياس تنها - جواد عزتی در مصاحبه‌ی جدیدی از فراز و نشیب‌های زندگی شخصی و فعالیت بازیگری خود گفت. عزتی که این روز‌ها با فیلم جدیدش به نام «مرد بازنده» به کارگردانی محمدحسین مهدویان در جشنواره فیلم فجر حضور یافته، به همین بهانه گفتگویی با خسرو نقیبی، فیلمنامه نویس و منتقد سینما در تاک‌شوی اینترنتی «مولن روژ» داشته است. در بخشی از این گفتگو خسرو نقیبی از جواد عزتی علت کم کار شدنش در سینما در سال‌های اخیر را جویا شد.

     به گفته‌ی عزتی او ۲۵ ماه از سینما دور بود. جواد عزتی بعد از فیلم «شنای پروانه»‌ی محمد کارت که کار ساخت آن دو ماه پیش از جشنواره فجر سال ۹۸ به پایان رسید، دیگر در هیچ فیلمی بازی نکرد، تا سال ۱۴۰۰ که بالاخره جلوی دوربین فیلم سینمایی «مرد بازنده» ساخته‌ی محمدحسین مهدویان رفت. البته او در این فاصله، در سریال «زخم کاری» مهدویان نقش آفرینی کرد، اما فعالیت سینمایی نداشت.

     عزتی گفت او گهگاه از کار خود فاصله می‌گیرد تا نگاهی به عملکرد خود بیاندازد و کیفیت آن را بررسی کند.

  او در اینجا به ذکر خاطره‌ی جالبی از پدر خود پرداخت و گفت پدرش با آنکه خود سیگاری نبود، اما همیشه تأکید داشت برای انجام کار‌های بنّایی خانه حتماً از بنّایی استفاده کنند که سیگاری باشد، چون معتقد بود چنین بنّایی بعد از چیدن هر ردیف آجر یک سیگار روشن می‌کند و در این فاصله دیواری که چیده را ورانداز می‌کند تا از کج نبودن آن مطمئن شود.

  جواد عزتی همچنین درباره‌ی سابقه‌ی فعالیت بازیگری خود گفت که در ۱۸ سالگی یک جایزه از جشنواره تئاتر فجر دریافت کرد. او در آن سال‌ها یک گروه تئاتر با دوستان خود تشکیل داده بود و در تئاتر‌های صحنه ای، خیابانی و کودک نقش آفرینی می‌کرد.

  وقتی نقیبی از عزتی پرسید که آیا تجربه‌ی شغلی غیر مرتبط با بازیگری را هم دارد، در پاسخ گفت بسیار زیاد، از کارت پخش کنی و مسافرکشی گرفته تا راه انداختن بوتیک و ساندویچ فروشی. عزتی گفت زمانی مسافرکشی می‌کرد که دیگر بازیگر شناخته شده‌ای بود و برای اینکه او را نشناسند، سعی می‌کرد با شال و کلاه چهره‌ی خود را بپوشاند.

  او گفت این کار را صرفاً به دلیل مشکل مالی انجام نمی‌داد، بلکه از انجام کار برای داشتن درآمد روزانه لذت می‌برد و هنوز هم این شکل درآمدزایی را دوست دارد. عزتی همچنین گفت هدف او از راه انداختن مغازه توسعه‌ی آن نبود، بلکه به آن به چشم راهی موقت برای درآمدزایی نگاه می‌کرد.

     او درباره‌ی تجربه‌ی کار کردنش به عنوان کارت پخش کن گفت پدرش با دنیای سینما و تئاتر آشنا نبود و فکر می‌کرد بازیگری درآمدزا نیست به همین دلیل عزتی صبح‌های زود قبل از رفتن سر تمرین تئاتر، به کارت پخش کردن می‌پرداخت و شب‌ها پول آن را به عنوان درآمد خود به پدرش نشان می‌داد تا خیال او را آسوده کند.

      جواد عزتی در بخش دیگری از مصاحبه‌ی خود گفت فکر می‌کند اگر از همان ابتدای فعالیتش اعتماد به نفس و توانایی نه گفتن داشت اتفاقات دیگری برایش رقم می‌خورد و زودتر به موفقیت می‌رسید.

  او همچنین درباره‌ی کارنامه‌ی بازیگری خود گفت از اغلب کارهایش راضی است و از تعداد بسیار کمی از آن‌ها احساس پشیمانی می‌کند. عزتی گفت خود او هم سریال «دردسر‌های عظیم» را دوست دارد و هنوز به سکانس‌های خود در آن می‌خندد.

  او همچنین در پاسخ به سؤال نقیبی که اگر نقش «بابا اتی» در سریال «قهوه تلخ» مهران مدیری حالا به او پیشنهاد می‌شد باز هم حاضر به بازی آن بود، گفت بله و «قهوه تلخ» را از کار‌های مورد علاقه‌ی خود عنوان کرد. عزتی گفت اگر نقشی را دوست داشته باشد آن را بازی می‌کند و اجازه نمی‌دهد ترس از واکنش منفی رسانه‌ها او را از این کار بازدارد.

  تابناک با تو

 • تاريخ ارسال : یکشنبه 17 بهمن 1400
 • منتشر کننده : مجله ياس تنها
مطالب مرتبط