ساده ترين روش ها براي پيشگيري از سرقت موبايل

ساده ترين روش ها براي پيشگيري از سرقت موبايل

پست شماره 6182
21:27 , چهارشنبه 10 فروردين 1401

ساده ترين روش ها براي پيشگيري از سرقت موبايل

ساده ترين روش ها براي پيشگيري از سرقت موبايل

براي اينکه بهتر بتوانيد از سرقت موبايل خود پيشگيري کنيد در ادامه شما را با چند ترفند ساده اما مهم آشنا مي کنيم همراه ما باشيد

مجله ياس تنها - امروزه وقوع سرقت‌های خرد افزایش یافته و به طوری که سردار مهدی حاجیان معاون فرهنگی اجتماعی فرماندهی انتظامی کشور در این باره گفت: سرقت‌های خرد ۵۲ درصد از سرقت‌ها را تشکیل می‌دهد.

یکی از سرقت‌های خردی که درصد بالای وقوع در جامعه را دارد، موبایل قاپی است. تعداد قابل توجهی از سارقان با تعقیب شهروندان و شناسایی آن ها، در فرصتی مناسب اقدام به حمله به سمت آن‌ها کرده و در کسری از ثانیه تلفن همراهشان را به سرقت می‌برند.

- نیروی انتظامی بار‌ها در این باره و لزوم افزایش دقت در زمان استفاده از تلفن همراه در معابر عمومی هشدار‌هایی را داده است، اما بازهم کماکان شاهد بی دقتی برخی از شهروندان در این زمینه هستیم.

رعایت برخی نکات ساده می‌تواند از بروز سرقت تلفن‌های همراه توسط سارقان جلوگیری کند که در ادامه این گزارش به برخی از نکات مهم در این زمینه خواهیم پرداخت.

- سعی کنید در مواقعی که می‌خواهید با تلفن همراه در خیابان‌ها صحبت کنید، از هندزفری و وسایل مشابه با آن استفاده کنید و موبایل را در دست نگیرید و آن را در داخل جیب البسه خود بگذارید تا هم از چشمان سایرین به دور باشد و هم اینکه با در دست گرفتن آن اختیار عمل دستان برای انجام واکنش‌های احتمالی کم نشود.

- هنگام حضور در اماکن عمومی، مغازه‌ها و رستوران‌ها به هیچ وجه تلفن همراه خود را روی میز قرار ندهید. بخش زیادی از موبایل‌قاپی در اماکن عمومی به دلیل گذاشتن تلفن همراه روی میز یا مکان‌هایی از این دست است.

- زمانی که در خودروی شخصی یا تاکسی حضور دارید و شیشه خودرو پایین است، امکان سرقت تلفن همراه بسیار زیاد است به ویژه زمانی که خودرو متوقف است و پشت چراغ راهنمایی و رانندگی متوقف شدید، لذا در زمان استفاده از تلفن همراه در خودروها، شیشه را بالا برده و در ادامه از تلفن همراه خود استفاده کنید.

در زمان پیاده روی از حاشیه خیابان‌ها تردد نکنید و به پیاده رو بروید و کیف دستی یا تلفن همراه و سایر وسایل را به سمت خیابان نگیرید.

- در زمان خرید به هیچ وجه محتویات داخل کیف خود را در معرض دید افراد ناشناس قرار ندهید، چرا که سارقان به صورت ناشناس این امکان را دارند تا با زاغ زنی شما در موقیعت مناسب اقدام به سرقت وسایل شخصیتان کنند.

قبل از وقوع هر گونه سرقت تلفن همراه، اپلیکشین‌های ردیابی گوشی را فعال کنید تا پس از سرقت احتمالی بتوانید آن را ردیابی کنید.

باشگاه خبرنگاران جوان

برچسب ها : , , , ,

توجه : کپي برداري از اين مطلب با ذکر نام و آدرس سايت مجاز است.

مطالب مرتبط با پست جاري