جشنواره سمنو در آشتيان برگزار ميشود

جشنواره سمنو در آشتيان برگزار ميشود

پست شماره 6356
10:48 , سه شنبه 06 ارديبهشت 1401

جشنواره سمنو در آشتيان برگزار ميشود

جشنواره سمنو در آشتيان برگزار ميشود

اخبار - اميري رئیس اداره میراث‌فرهنگی گردشگری و صنایع دستی شهرستان آشتیان از برگزاری هفتمین جشنواره ملی پخت سمنو در مجموعه ورزشی تختی شهرستان آشتیان خبر داد.  . . .

مجله ياس تنها - علیرضا امیری بیان کرد: این جشنواره هفتمین جشنواره سمنو در آشتیان است که ۲۰ کارگاه پخت سمنو در این جشنواره حضور دارند.

- وی گفت: در حاشیه این جشنواره برنامه‌های فرهنگی همچون اجرای موسیقی سنتی، نمایشگاه صنایع‌دستی و سوغات، نمایش های خیابانی و اجرای بازی های بومی محلی در نظر گرفته ‌شده است.

- امیری با اشاره به ایکه این جشنواره پس از دو سال وقفه به دلیل بیماری کرونا، امسال باشکوه بیشتری برگزار خواهد شد افزود: جشنواره در روزهای ۲۲ و ۲۳ اردیبهشت ماه در مجموعه ورزشی تختی برگزار خواهد شد.

وی با  تاکید بر اینکه تاکنون شش دوره جشنواره سمنوپزان در استان برگزار شده است گفت: این جشنواره با هدف حفاظت و پاسداری از میراث ناملموس کشور و به همت اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، شورای‌اسلامی شهر و شهرداری آشتیان و حمایت مالی شرکت پژوهش صنعت مدرن اجرا خواهد شد.

به‌گزارش ایسنا؛ به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی، امیری تصریح کرد: جشنواره سمنو در شهرستان آشتیان در سال ۱۳۹۷ به شماره ۱۷۳۴ در فهرست آثار ناملموس کشور به ثبت شد.

ايسنا

برچسب ها : , , ,

توجه : کپي برداري از اين مطلب با ذکر نام و آدرس سايت مجاز است.

مطالب مرتبط با پست جاري