آموزش تميز کردن ديوارهاي رنگ روغني

ديوار هاي اتاق را چگونه تميز کنيم؟

ديوار هاي اتاق را چگونه تميز کنيم؟

سبک زندگي = براي تميز کردن هر ديواري بايد از روشي خاص استفاده کنيم . در ادامه شما را بروش تميز کردن ديوارهاي رنگ روغني آشنا خواهيد شد

مجله ياس تنها - میز کردن دیوار از سخت‌ترین مراحل تمیز کردن خانه، محسوب میشود و اکثر افراد، تمیز کردن دیوار را بعد از اتمام خانه تکانی نادیده می‌گیرند. در نتیجه با گذشت زمان، دیوار اتاق یا خانه سیاه و کثیف می‌شود و تمیز کردن آن باتوجه به کثیف‌تر شدنش، دشوارتر می‌شود.

* تمیز کردن دیوار‌های رنگ روغن

منزل و چیدمان آن با تمیز بودن دیوار‌ها جلوه‌ی بی نظیری پیدا میکند. معمولاً افراد، کف خانه، مبلمان و لوازم را بطور منظم تمیز می‌کنند درحالیکه دیوار‌های خانه را به مراتب، کم‌تر تمیز می‌کنند؛ بدین دلیل که بر این تصورند که دیوار‌ها باید کم تر، لمس شوند، ولی باید این نکته را بدانند که دیوار‌ها همانند کف زمین است و باید هر به چند ماه، تمیز شوند. البته که هر کدام از رنگ‌های دیوار دارای خواص متنوعی می‌باشد. بخاطر این که ارتفاع و مساحت دیوار‌ها زیاد است، به سختی می‌توان آن‌ها را تمیز کرد، ولی بهتر است بدانید که تمامی دیوار‌ها و سقف باید حداقل سالی یک مرتبه تمیز شود. اگرچه هرروز نمی‌توان گرد و خاک و دوده را تمیز کرد، ولی توصیه‌ی ما به شما اینست که باید لکه‌های روی دیوار و اطراف کلید و پریز‌ها را تمیز کنید تا کار شما برای تمیز کردن اساسی دیوار‌ها راحتتر شود.

*   راه‌های تمیز کردن دیوار‌های رنگ روغن

به دلیل آسیب دیدن و الوده شدن دیوار‌های منزل، در اثر دود سیگار و قلیان بر روی سطوح، لایه‌ای از چربی و سیاهی باقی میماند. همچنین از طریق پنجره ها، آلودگی محیط‌های شهری و گرد وغبار به خانه وارد می‌شود. درصورتی که در خانواده‌ی خود، بچه دارید؛ حتماً روی دیوار‌های خود، لکه‌هایی مثل مداد و جوهر یا اثر انگشت مواجه شده اید. شما میتوانید دیوار‌ها را از راه‌های گوناگون تمیز کنید. تمیز کردن دیوار رنگ روغن، نسبت به سایر دیوار‌ها به راحتی انجام میشود. معمولاً این دیوار دارای جنس چرب یا براق میباشد و شما میتوانید دیوار رنگ روغنی را در مدت زمان معینی تمیز کنید تا آلودگی و سیاهی روی دیوار از بین برود. درصورت عدم گرد و غبار روبی دیوار، قبل از تمیز کردنش و استفاده از آب، همین امر باعث میشود که غبار و گرد و خاک بهمراه آب بر روی دیوار کشیده شود و لکه‌هایی بر روی آن بوجود آید.

- تمیز دیوار‌های رنگ روغن با محلول خانگی:

برای این که دیوار‌های رنگ روغن را با محلول خانگی تمیز کنید؛ در ابتدا تمامی وسایلی که به دیوار، نزدیک است نظیر کمدها، مبل ها، میزها، پرده‌ها و تابلو‌ها را بردارید و کف زمین و روزنامه یا حوله‌ای را نزدیک به دیواری که می‌خواهید تمیز کنید، پهن کنید تا مواد شوینده بر روی زمین نریزد. سپس گرد و غبار و لکه‌های چسبیده به دیوار را با استفاده از یک برس خیلی نرم، پاک کنید. پس از آن، آلودگی‌های موجود بر روی دیوار را با یک اسفنج خشک تمیز کنید. درون یک سطل مناسب، آب گرم بریزید.

در این مرحله پس از تهیه‌ی یک چهارم پیمانه جوش شیرین، یک پیمانه آمونیاک و یک دوم پیمانه سرکه، آن‌ها را درون سطل آب گرم بریزید. یک سطل خالی در کنار آن قرار دهید تا اسفنجتان را در آن فشار دهید. وجود یک سطل آب تمیز در کنار دستتان در تمام مراحل تمیز کردن دیوار‌های رنگ روغن الزامیست تا به این روش، دستمال و اسفنج‌ها را شست و شو دهید.

- تمیز کردن دیوار‌های رنگ روغن با آب و مایع ظرفشویی:

برای تمیز کردن دیوار رنگ روغن باید یک سطل آب ولرم، دو دستمال تمیز نخی و مقداری مایع ظرفشویی تهیه کنید. سپس با ترکیب مایع ظرفشویی داخل سطل آب، یکی از دستمال‌های تمیز را به این محلول آغشته کنید و دیوار را با یک اسفنج تمیز کنید و برای خشک کردن آن از یک دستمال خشک و تمیز، استفاده کنید. یکی از نکات قابل توجه اینست که دستمالتان نباید پرز داشته باشد و بر روی دیوار، رد دستمال بماند؛ بدین دلیل که رد دستمال، موجب کثیف‌تر نسان داده شدن دیوار میشود.

- تمیز کردن دیوار‌های رنگ روغن با بخارشویی:

در صورت عدم تمایل به استفاده از موادی غیر از آب برای پاک کردن دیوار، می‌توانید به سراغ بخارشوی بروید. برای کار کردن با بخارشوی باید صبر کنید تا آب، توسط دستگاه داغ شود و دیوار از طریق بخار حاصل از آن و حوله‌ی روی دستگاه، از دوده و لکه پاک شود.

- تمیز کردن دیوار‌های رنگ روغن با آب و سرکه سفید:

چنانچه قصد تمیز کردن دیوار‌های رنگ روغن، بدون استفاده از مواد شیمیایی را دارید؛ میتوانید درون آب ولرم، مقداری سرکه سفید بریزید. به این خاطر که عدم استفاده از مواد شیمیایی تأثیر به سزایی در سلامت و حفظ محیط زیست شما دارد، سرکه سفید معمولاً حساسیتی بوجود نمی‌آورد.

- تمیز کردن دیوار‌های رنگ روغن با مایع ظرفشویی و سرکه سفید:

برای تمیز کردن دیوار‌های رنگ روغن، باید مخلوط یک قاشق چای خوری مایع ظرفشویی را با مقداری آب و یک چهارم قاشق چای خوری سرکه سفید بر روی لکه‌های دیوار به مدت ۱۰ دقیقه بزنید.

- تمیز کردن دیوار‌های رنگ روغن با خمیر دندان و جوش شیرین:

مقداری خمیر دندان را برای پاک کردن لکه مداد رنگی، مداد شمعی یا گواش بر روی لکه بکشید و بگذارید تا چند دقیقه بماند و پس از آن برای تمیز کردنش از یک دستمال خشک، کمک بگیرید. همچنین برای پاک کردن اینگونه لکه‌ها می‌توان از جوش شیرین استفاده کرد؛ یعنی تهیه‌ی خمیر جوش شیرین به اینصورتست که مقداری جوش شیرین را با مقدار کمی آب مخلوط کنید و آن را برای مدت چند دقیقه بر روی لکه قرار دهید. در آخر می‌توانید با یک دستمال مرطوب و سپس دستمال خشک، خمیر‌ها را از روی دیوار پاک کنید.

- تمیز کردن دیوار‌های رنگ روغن با الکل سفید:

استفاده از الکل سفید بر روی دیوار رنگ روغن، راهکاری عالی برای پاک کردن لکه جوهر خودکار به شمار می‌رود. در صورتی که الکل سفید را بر روی دیوار استفاده کردید، ولی لکه جوهر پاک نشد، باید دوباره این مراحل را تکرار کنید.

- تمیز کردن دیوار‌های رنگ روغن با قرص‌های ماشین ظرفشویی:

به سختی می‌توان لکه‌های روغنی و ماژیک را از روی دیوار پاک کرد. بهترین کار برای این که این لکه‌ها را تمیز کنید؛ استفاده از قرص ماشین ظرفشویی می‌باشد. این لکه‌های کثیف با قرص‌های ماشین ظرفشویی (حاوی پاک کننده قوی و نمک) به راحتی تمیز میشود.

نکاتی در مورد تمیز کردن دیوار‌های رنگ روغن

>> قبل از این که دیوار رنگ روغن را تمیز کنید، محلول مورد نظرتان را روی سطح کوچکی از دیوار که دیده نمیشود، تست کنید تا مطمئن شوید که این محلول، آسیبی به رنگ دیوار نمی‌رساند.

>> در زمان تمیز کردن دیوار‌های رنگ روغن باید حتماً از بالا به پائین، دیوار را تمیز کنید تا گرد و خاک و دوده به پائین کشیده شود و براحتی قابل تمیز کردن باشد.

>> برای تمیز کردن دیوار‌های رنگ روغن باید تمام تابلو یا تزئینات را از روی آن بردارید و علاوه بر آن هر وسیله‌ای نظیر مبلمان که نزدیک به دیوار است، را دور کنید.

>> فراموش نکنید که با یک اسفنج تمیز می‌توانید دیوار رنگ روغن را از بالا به پائین تمیز کنید.

>> اصلا نمیتوان لکه‌های چربی و روغن را براحتی از روی دیوار، پاک کرد، ولی غیر ممکن هم نیست. شما می‌توانید برای پاک کردن آن از محلول‌هایی مثل سرکه و محلول‌های شیمیایی مخصوص پاک کنندگی دیوار استفاده کنید.

>> اسفنج را پس از تمیز کردن هر قسمت از دیوار، در درون یک سطل خالی فشار دهید تا آب کثیف جمع شده در اسفنج از درون آن خارج شود.

>> این نکته را در نظر بگیرید که باید قسمت‌های کوچکی از دیوار را برای تمیز کردن دیوار رنگ روغن در نظر بگیرید و پس از این که آن قسمت را تمیز کردید به سراغ قسمت دیگری بروید. هر بار باید مرز بین دو قسمت تمیز شده را تمیز کنید تا تمام لکه‌ها از بین بروند. اصطلاحا نباید تمام دیوار را پاک کنید.

>> در حین تمیز کردن دیوار‌های رنگ روغن باید مراقب باشید که آب به کلید پریز‌ها نریزد؛ درواقع یکی از مرکز‌های آلودگی، کلید پریز میباشد که برای تمیز کردن آن باید از یک فازمتر کمک بگیرید و آن را باز کنید و سپس بشورید.

>> استفاده از یک دستکش در تمامی مراحل تمیز کردن دیوار رنگ روغن، امری الزامیست؛ بدین دلیل که در تهیه محلول، از مواد شیمیایی مانند آمونیاک استفاده میشود.

>> دقت داشته باشید که درصورت استفاده از پارچه یا دستمال‌های خشن، ممکن است دیوار رنگ روغن، دچار اسیب‌هایی در حین نظافت شود و بر روی آن خط بیوفتد. به همین علت بهتر است که از اسفنج، ابر یا پارچه نرم استفاده کنید.

منبع: تابناک با تو

, , , ,

مطالب مرتبط با پست جاري

نظرات ارسال شده

  نام
  ایمیل (منتشر نمی‌شود)
  وبسایت
  :) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
  کد امنیتی
  رفرش
  کد امنیتی
  نظر خصوصی
  مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
< <