چرا کودک جيغ مي زند؟

چرا کودک جيغ مي زند؟

پست شماره 6441
12:53 , سه شنبه 27 ارديبهشت 1401

چرا کودک جيغ مي زند؟

چرا کودک جيغ مي زند؟ علت جيغ زدن کودک

بخش کودک - کودک شما عصبانی که می‌شود می‌تواند به سادگی به دنبال جلب توجه باشد. وقتی بچه‌ها توجه شما را می‌خواهند هر کاری که از دستشان برمی‌آید انجام می‌دهند . ..

مجله ياس تنها - در برخی مواقع کودکان ممکن است به علت‌های مختلف شروع به جیغ زدن کنند و اعصاب دیگران را خورد کنند. این جیغ زدن کودک ممکن است به علت ترس، خشم و عصبانیت باشد.

- برخی از والدین هم برای اینکه جیغ زدن کودک را متوقف کنند هر کاری که کودک بگوید را انجام می‌دهند. در ادامه در رابطه با دلایل جیغ زدن کودکان گفته شده است.

 *   فرزند شما به دنبال توجه است:

کودک شما عصبانی که می‌شود می‌تواند به سادگی به دنبال جلب توجه باشد. وقتی بچه‌ها توجه شما را می‌خواهند هر کاری که از دستشان برمی‌آید انجام می‌دهند و یاد می‌گیرند که جیغ زدن یک راه بسیار مؤثر برای دستیابی به آن چیزی که می‌خواهند است. نادیده گرفتن برخی رفتار‌های کودک مفید است. یادگیری نادیده گرفتن توجه کردن بی دلیل گاهی اوقات باعث می‌شود که فرزند شما دوباره این کار را انجام دهد.

*  فرزند شما قرار است چیز جدید یاد بگیرید:

فریاد زدن و جیغ زدن در سنین 18 ماهگی تا 2 سالگی به اوج خود می‌رسد. نوزادان تست می‌کنند که چقدر می‌توانند سر صدا کنند زیرا چیز جدیدی است که یاد می‌گیرند. از نظر آن‌ها این یک قدرت تازه کشف شده است و به عنوان یک سرگرمی برای آن‌ها تلقی می‌شود.

 *  کودک در حال برقراری ارتباط با دیگران است:

وقتی فرزند شما هنوز در حال یادگیری برقراری ارتباط با شما است و شما نمی‌توانید آن‌ها را درک کنید مجبور هستند شروع به جیغ زدن کنند. این تنها راهی است که به والدینشان بفهمانند چیزی اشتباه است.

*  کودک خسته، گرسنه و عصبانی است:

یکی دیگر از دلایل جیغ زدن می‌تواند به علت گرسنگی، خستگی یا عصبانی شدن از چیزی باشد. به عنوان مثال وقتی فرزند شما نمی‌تواند چیزی را که می‌خواهد به دست آورد یک جنگ اعصاب و ناراحتی را شروع می‌کند. البته آن‌ها هنوز خیلی کوچک هستند و نمی‌دانند چگونه با ناامیدی کنار بیایند یا چگونه صبر و درک خود را نشان دهند این‌ها مهارت‌هایی هستند که بعداً در زندگی آن‌ها رشد می‌کنند.

 *  کودک ناراحت و مضطرب است:

یکی دیگر از دلایلی که ممکن است یک کودک رفتار نادرست و ناراحت کننده داشته باشد می‌تواند این باشد که در موقعیت‌های خاص ناراحت یا مضطرب است یا زمانی که خود را در یک محیط جدید و نا آشنا می‌بیند. برخی از این جیغ زدن‌ها به علت وجود غریبه‌ها باشد یا ممکن است به این دلیل باشد پدر و مادر در خانه نیستند و این آن‌ها را عصبانی می‌کند. به همین دلیل است که اغلب گریه‌های بچه‌ها را در مناطق شلوغ مانند رستوران‌ها، هواپیما‌ها و مکان‌های دیگر می‌شنویم.

 *  نتیجه‌گیری:

اغلب اوقات زمانی که بچه‌ها فریاد می‌زنند به علت نتیجه بازی‌هایی است که به تنهایی یا با بچه‌های دیگر انجام می‌دهند و مقدار انرژی که دارند بسیار زیاد است. این نوع جیغ زدن کاملاً طبیعی است و آن‌ها یاد می‌گیرند که چگونه تمام احساسات شادی و ناراحت‌کننده‌ای را که در حین بازی با دوستان خود دارند ابراز کنند و فریاد آن‌ها بسته به لحن و زیر و بم می‌تواند معانی مختلفی داشته باشد.

منبع: ني ني سايت  ninisite.com

توجه : کپي برداري از اين مطلب با ذکر نام و آدرس سايت مجاز است.

مطالب مرتبط با پست جاري