مجله ياس تنها

درمان آسم با روش هاي ساده و خانگي پزشکي - درمان‌های خانگی اغلب می‌تواند به افراد مبتلا به آسم کمک کند تا علائم روزانه خود را مدیریت کنند. با این حال یک فرد باید فقط از آن‌ها برای کمک ب

درمان آسم با روش هاي ساده و خانگي / آسم را در خانه درمان کنيد

درمان آسم با روش هاي ساده و خانگي پزشکي - درمان‌های خانگی اغلب می‌تواند به افراد مبتلا به آسم کمک کند تا علائم روزانه خود را مدیریت کنند. با این حال یک فرد باید فقط از آن‌ها برای کمک ب

درمان آسم با روش هاي ساده و خانگي / آسم را در خانه درمان کنيد

درمان آسم با روش هاي ساده و خانگي / آسم را در خانه درمان کنيد
 • موضوع : پزشکي , پزشکي ,
 • درمان آسم با روش هاي ساده و خانگي

  پزشکي - درمان‌های خانگی اغلب می‌تواند به افراد مبتلا به آسم کمک کند تا علائم روزانه خود را مدیریت کنند. با این حال یک فرد باید فقط از آن‌ها برای کمک به برنامه درمانی پزشکی خود استفاده کند. . .

  در کنار دارو و یک برنامه درمانی مناسب می‌توانید به کنترل علائم آسم خود کمک کنید. آسم وضعیتی است که باعث التهاب در راه‌های هوایی در ریه‌ها می‌شود. تورم و باریک شدن مجاری تنفسی و همچنین افزایش سطح مخاط و سفت شدن ماهیچه‌های اطراف راه‌های هوایی، تنفس را سخت‌تر می‌کند. درمان‌های خانگی اغلب می‌تواند به افراد مبتلا به آسم کمک کند تا علائم روزانه خود را مدیریت کنند. با این حال یک فرد باید فقط از آن‌ها برای کمک به برنامه درمانی پزشکی خود استفاده کند.

   *  تمرینات تنفسی:

  برخی از مطالعات نشان می‌دهد که تمرینات تنفسی منظم می‌تواند به کاهش علائم آسم و بهبود کیفیت کلی زندگی افراد مبتلا کمک کند. در نتیجه آگاهی از تمرینات تنفسی که تهویه بیش از حد را کاهش می‌دهد نیز ممکن است در طول حمله آسم مفید باشد.

  * کاهش استرس:

  استرس و سایر احساسات شدید مانند خشم گاهی اوقات می‌توانند باعث حملات آسم شوند. تکنیک‌هایی برای کمک به افراد برای کاهش سطح استرس وجود دارد. اگر فردی در طول حمله آسم به دستگاه تنفسی دسترسی نداشته باشد ممکن است این تمرینات را در کنار تمرینات تنفسی امتحان کند. تکنیک‌هایی که افراد ممکن است مفید بدانند عبارتند از:

      تنفس عمیق
      ماساژ درمانی
      هیپنوتیزم درمانی

   
  * شناسایی و حذف محرک‌ها:

  یکی از مؤثرترین درمان‌های خانگی برای آسم تعیین و از بین بردن محرک‌های حملات آسم است. در حالی که این موارد ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد برخی از محرک‌های رایج عبارتند از:

      دود
      حیوانات خانگی از جمله گربه و سگ
      غبار
      آلودگی هوا
      سوسک‌ها
      یک عفونت تنفسی مانند آنفولانزا
      استرس عاطفی
      هوای سرد

   
  *  تغییر شیوه زندگی:

  در صورت لزوم سیگار را ترک کنید

  فعالیت بدنی داشته باشید

  خواب کافی داشته باشید

   
  * انجام یوگا:

  تحقیقات نشان می‌دهد که تمرین یوگا می‌تواند یک درمان خانگی مؤثر برای آسم باشد. داده‌ها نشان می‌دهد که انجام یوگا و مدیتیشن به بهبود برخی بیماری‌ها کمک کرده است:

      کاهش دفعات حملات آسم
      علائم آسم کمتر
      افزایش ظرفیت ریه
      جریان خون بهبود یافته

  * مراقبت از خود چه اهمیتی دارد؟

  آسم یک بیماری مزمن بوده و به این معنی است که هیچ درمانی برای آن وجود ندارد. با این حال افراد اغلب می‌توانند این بیماری را با ترکیبی از دارو‌های روزانه کنترل کنند. علاوه بر این خود مراقبتی برای افراد مبتلا به آسم مهم بوده ومسئولیت و اقدام فردی برای پیشگیری از حملات آسم ضروری است.

  * نتیجه‌گیری:

  چندین درمان خانگی و تغییر شیوه زندگی می‌تواند به افراد در مدیریت این بیماری کمک کند. این درمان‌ها شامل تنفس منظم و تمرین‌های کاهش استرس و همچنین تغییر سبک زندگی برای جلوگیری از محرک‌ها است.

  منبع: ني ني سايت  ninisite.com

  بازنشر: مجله ياس تنها

 • تاريخ ارسال : یکشنبه 08 خرداد 1401
 • منتشر کننده : مجله ياس تنها
برچسب ها : , , , ,
مطالب مرتبط