آلمان بالگرد شينوک از آمريکا مي خرد

آلمان بالگرد شينوک از آمريکا مي خرد

پست شماره 6496
19:50 , چهارشنبه 11 خرداد 1401

آلمان بالگرد شينوک از آمريکا مي خرد

آلمان بالگرد شينوک از آمريکا مي خرد

اخبار نظامي - وزارت دفاع آلمان اعلام کرده است که ارتش این کشور قصد دارد با خرید ۶۰ فروند بالگرد شینوک تجهیزات هوایی خود را به روزرسانی کند.  .. .

به گزارش ایرنا از رویترز، کریستین لامبرشت، وزیر دفاع آلمان روز چهارشنبه گفت کشورش در نظر دارد ۶۰ فروند بالگرد شینوک از شرکت آمریکایی بوئینگ خریداری کند. وزارت دفاع آلمان می‌گوید این خرید بخشی از پروژه نوسازی تجهیزات نظامی این کشور محسوب می‌شود.

- لامبرشت در سخنرانی خود در مجلس عوام بوندستاگ گفت: هدف از خرید این بالگردها تقویت همکاری‌های نظامی با کشورهای اروپایی و بالا بردن توان نظامی آلمان است.

- وزارت دفاع آلمان گفته است تجهیزات هوایی این کشور مربوط به سال‌های دهه هفتاد میلادی است و ارتش این کشور قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ تجهیزات نظامی خود را به روزرسانی کند.

- موسسۀ تحقیقات بین المللی صلح استکهلم (سیپری) در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد که به رغم کاهش جزئی تجارت جهانی تسلیحات، واردات سلاح توسط کشورهای اروپایی به دلیل وخامت شدید روابط با روسیه، افزایش چشمگیری داشته است.

بر اساس گزارش این اندیشکده بین المللی مستقر در سوئد، انتظار می رود بیشتر کشورهای اروپایی واردات تسلیحات خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهند، به ویژه آنکه اخیراً سفارش‌های بزرگی برای تسلیحات عمده، به‌ویژه خرید هواپیماهای جنگی از آمریکایی در دستور کار دولت ها در این کشورها قرارگرفته است.

منبع: ايرنا

بازنشر:مجله ياس تنها

توجه : کپي برداري از اين مطلب با ذکر نام و آدرس سايت مجاز است.

مطالب مرتبط با پست جاري