افسردگي دوران بارداري و بد رفتاري با فرزندان

افسردگي دوران بارداري و بد رفتاري با فرزندان

پست شماره 6506
11:54 , سه شنبه 17 خرداد 1401

افسردگي دوران بارداري و بد رفتاري با فرزندان

افسردگي دوران بارداري و بد رفتاري با فرزندان

بارداري و زايمان - محققان می‌گویند کودکانی که مادرانشان در دوران بارداری میزان بالایی از افسردگی را داشتند، با افزایش خطر ابتلا به مشکلات رفتاری روبرو هستند. . . .

به نقل از هلث دی نیوز، «گابریل رین»، نویسنده ارشد این مطالعه از دانشگاه کالیفرنیا، گفت: «یافته‌های ما نشان می‌دهد که افزایش علائم افسردگی مادر از قبل از بارداری تا پس از زایمان در کاهش توجه و کنترل رفتاری کودکان نقش دارد که می‌تواند خطر مشکلات را در طول زندگی افزایش دهد.»

این مطالعه هفت ساله شامل ۱۲۵ زن آمریکایی و فرزندانشان بود که از قبل از بارداری تا ۵ سالگی کودکان تحت نظر بودند.

- زنان چهار بار در مورد علائم افسردگی خود مصاحبه شدند: یک بار قبل از باردار شدن، دو بار در دوران بارداری و دوباره حدود سه ماه پس از تولد نوزادشان.

- هنگامی که فرزندانشان ۴ ساله بودند، از مادران خواسته شد تا خلق و خوی و رفتار فرزندشان، به ویژه دوره‌های پریشانی عاطفی و توانایی آن‌ها در کنترل احساسات را توصیف کنند.

در سن ۵ سالگی، به کودکان یک تکلیف کامپیوتری داده شد تا توانایی آن‌ها در تمرکز ارزیابی شود.

- فرزندان مادرانی که افسردگی آن‌ها در دوران بارداری افزایش یافته بود، نسبت به کودکانی که مادرانشان علائم افسردگی پایینی داشتند، این تکلیف را بدتر انجام دادند.

- طبق این مطالعه، کودکانی که مادرانشان به طور مداوم افسردگی بالایی داشتند و آن‌هایی که مادرانشان به طور مداوم افسردگی پایینی داشتند، نتایج مشابهی در انجام این تکلیف داشتند. به گفته محققان، این اولین موردی است که نشان می‌دهد تغییرات در سطح افسردگی مادران در طول زمان ممکن است بر رفتار و آرامش عاطفی فرزندان خردسال آن‌ها تأثیر بگذارد.

محققان اذعان دارند که همه این کودکان بعداً مشکلات رفتاری را تجربه نخواهند کرد، فقط ممکن است خطر بروز آن در آن‌ها بیشتر باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

بازنشر:مجله ياس تنها

توجه : کپي برداري از اين مطلب با ذکر نام و آدرس سايت مجاز است.

مطالب مرتبط با پست جاري