اگر اين علائم را داريد احتمالا کرونا داريد / علائم اوليه کرونا را بشناسيد

اگر اين علائم را داريد احتمالا کرونا داريد / علائم اوليه کرونا را بشناسيد

اگر اين علائم را داريد احتمالا کرونا داريد

بخش پزشکي مجله ياس تنها - کرونا مشکلات تنفسی را در انسان به وجود می‌آورد. این نوع ویروس در بخش بینی و سینوس‌ها عفونت به وجود می‌آورد. تنگی نفس، ذات الریه و از طرف دیگر مشکلات کلیوی از شایع‌ترین علائم ویروس کرونا به شمار می‌روند.

به ادامه برويد

* ویروس کرونا چیست و چگونه انسان را به دردسر می‌اندازد؟

در این رابطه با ایرج مظاهری، متخصص داخلی گفت: کرونا سه نوع مختلف دارد که هر سه خطرناک هستند. در صورتی که از بروز بیشتر آن جلوگیری نشود فاجعه ویروس سارس را به بار می‌آورد و جان صد‌ها انسان را می‌گیرد.

* مظاهری عنوان کرد: کرونا مشکلات تنفسی را در انسان به وجود می‌آورد. این نوع ویروس در بخش بینی و سینوس‌ها عفونت به وجود می‌آورد. تنگی نفس، ذات الریه و از طرف دیگر مشکلات کلیوی از شایع‌ترین علائم ویروس کرونا به شمار می‌روند.

این پزشک متخصص داخلی با بیان اینکه ویروس کرونا از حیوان به انسان انتقال پیدا می‎کند افزود: کرونا از بیماری‌های نادری به شمار می‌رود که از طریق حیوان به انسان منتقل می‌شود. این بیماری فعلا به هیچ آنتی بیوتیکی واکنش نشان نمی‌دهد.

* وی با بیان اینکه مصرف گوشت حیواناتی مثل خوک، گوسفند و شتر و دیگر جانداران از عوامل اولیه به وجود آمدن ویروس کرونا است ادامه داد: علائم کرونا همانند سرماخوردگی و حتی آنفولانزا است. این ویروس در دستگاه تنفسی انسان مشکلاتی را به وجود می‌آورد. فردی که به ویروس کرونا مبتلا شده در مراحل اولیه دچار آبریزش بینی می‌شود و سرفه‏‌های مکرر دارد. او تب می‌کند و عارضه‌های دیگری نیز مثل سردرد نیز دارد. لرزش دست هم در این افراد دیده می‌شود.

دکتر مظاهری با تاکید بر اینکه کرونا در افراد ضعیف‌تر علائم شدیدتری دارد بیان داشت: ذات الریه مهم‌ترین عارضه‌ای است که در افراد ضعیف‌تر همانند سالمندان اتفاق می‎افتد. در برخی از موارد یک هفته طول کشیده تا فرد متوجه شود که به ویروس کرونا مبتلا شده است.

* این پزشک متخصص داخلی گفت: نه تنها حیوان که لمس شی آلوده به ویروس کرونا و همچنین زباله‌ها نیز در شیوع این ویروس بسیار خطرناک نقش دارند که البته این موارد در کشوری همچون چین رخ می‌دهد که اکنون با بحران درمان و نگهداری بیماران کرونایی روبرو هستند.

وی یادآور شد: در صورتی که علائم سرماخوردگی در خود دیدید و این علائم تشدید شد حتما به پزشک مراجعه کنید. پزشک معمولا برای چنین علائمی دارو‌های مسکن و یا تب‎بر تجویز می‌کند. مایعات در تقابل با کرونا زیاد باید نوشیده شود و خواب کافی نیز اهمیت دارد.

* مظاهری خاطرنشان کرد: ویروس کرونا فعلا واکسن ندارد. تهیه واکسن برای این ویروس پروژه‌ای زمان بر و هزینه بر است. به هر حال برای کاهش ریسک ابتلا به این ویروس از تماس اعضای بدن به خصوص دهان و بینی جلوگیری کند و مدام دست‌های خود را بشویید. اگر هم فکر می‌کنید علائم ویروس را دارید در هنگام عطسه و سرفه به شدت جلوی خود را بگیرید و تا آنجایی که می‌توانید از دیگران فاصله تان را حفظ کنید.

این پزشک متخصص داخلی تاکید شدید کرد: سگ و گربه احتمال ابتلا به ویروس کشنده کرونا را دارند.

مظاهری در پایان گفت: در شرایطی که کرونا کم کم به همه کشور‌ها می‌رسد بهتر است از مسافرت‌های غیرضروری حتی داخلی خودداری شود.

بازنشر:مجله ياس تنها

منبع:خبرگزاري ميزان

توجه : کپي برداري از اين مطلب با ذکر نام و آدرس سايت مجاز است.

مطالب مرتبط با پست جاري