چگونه در دوران بارداري با همسرم رابطه جنسي داشته باشم؟

چگونه در دوران بارداري با همسرم رابطه جنسي داشته باشم؟

چگونه در دوران بارداري با همسرم رابطه جنسي داشته باشم؟

بخش بارداري - يکي از مشکلات دوران بارداري داشتن رابطه جنسي شايد باشد اما نگران نباشيد در ادامه به شما مي گوييم چگونه با همسرتان رابطه جنسي داشته باشيد


مجله ياس تنها


به نقل از سلامتیسم: قرار است پدر شويد؟ قطعاً به اين موضوع فكر كرده‌ايد كه طى نه ماه آينده، چه اتفاقى براى رابطه زناشوييتان خواهد افتاد! هم هيجان زده هستيد هم نگران. هيجان زده‌ايد چون مسائل جديدى تجربه مى‌كنيد و نگرانيد كه مبادا به جنين صدمه‌اى بزنيد. در اينجا به شما كمک مى‌كنيم تا هر آنچه لازم است درباره رابطه‌تان در باردارى بدانيد.

+ همسرتان واقعاً خسته است

بدن همسرتان در حال تأمين نياز‌هاى كودكتان است و اين كار انرژى زيادى از او مى‌گيرد. علاوه بر اينكه تقريباً تمام ذخيره‌هاى بدنش صرف رشد يک فرد ديگر مى‌شود، ترشح ميزان بالاى هورمون پروژسترون در اوايل باردارى نيز، باعث كند شدن حركاتش و خواب آلودگى بيش از حد او می‎شود. حالت تهوعى را كه با آن در حال جنگ است فراموش نكنيد. بنابراين دلخور نشويد اگر رفيق شب بيدارى‌هايتان، در اين روزها ساعت ٨ شب به خواب مى‌رود. او واقعاً براى انجام بسيارى از كارها خسته است، چه برسد به رابطه زناشويى! البته اگر تمام روز كرخت و بى حال است، بهتر است پیشنهاد کنید آزمايش كم خونى بدهد، زيرا كمبود آهن كه از معضلات شايع زنان باردار است، باعث بروز خستگى مفرط مى‌شود.

+ ممكن است تمام طول شب، به شما احتياج داشته باشد
بعضى از زنان در دوران باردارى فعال‌تر مى‌شوند. همان هورمون دمدمى مزاجى كه در بعضى از مادران حس كرخت بودن ايجاد مى‌كند، در بعضى ديگر باعث احساس چالاكى مى‌شود. به علاوه، به دليل خون زيادى كه به موجب باردارى به سمت سيستم تناسلى او در جريان است، ممكن است ميل جنسى او افزايش يابد و براى برقراى رابطه، حتى از شما آماده‌تر باشد. پس، از اين فرصت استفاده كنيد، اما توجه داشته باشيد كه به هر حال او بايد خواب كافى داشته باشد تا سلامتى خودش و جنین به خطر نيفتد. در ضمن، ميل جنسى او را به حساب فقدان احساس مادرى نگذاريد. زنان، موجودات شگفت انگيزى هستند و احساس مادرى و ميل جنسى، هيچ يک انحصارى نيستند و می‌توانند در کنار یکدیگر وجود داشته باشند.

+ سه ماهه دوم بهترين زمان است
براى سه ماهه دوم نقشه بكشيد، مگر اينكه جزو آن دسته از مردان خوش شانسى باشيد كه همسرتان در كل نه ماه باردارى، ميل جنسى فعالى دارد. در طول سه ماهه اول باردارى، ميل جنسى همسرتان به خاطر وجود نگرانى، تهوع صبحگاهى، و از دست دادن انرژى، تقريباً ناپديد مى‌شود. در سه ماهه سوم نيز از آنجايى كه همسرتان تمام طول روز بايد يک انسان ديگر را در شكمش حمل كند از نفس مى‌افتد. پس مى‌ماند، سه ماهه دوم! در اين دوره است كه باردارى نمايان مى‌شود و حالت تهوع از بين مى‌رود. درنتيجه همسرتان انگيزه و انرژى بيشترى پيدا مى‌كند و ميل جنسى‌اش دوباره بازمى‌گردد. توصيه مى‌شود در اين زمان به يک مسافرت كوتاه برويد و از آخرين فرصت با هم بودنتان قبل از تولد بچه، نهايت استفاده را ببريد.

+ نگران نباشيد، به كودک آسيبى نمى‌رسانيد
خيالتان راحت باشد! در طول رابطه زناشویى، آلت شما با جنين هيچ تماسى پيدا نمى‌كند. زيرا فرزندتان، در كيسه آمنيوتيک خودش كاملاً محافظت مى‌شود و دهانه رحم نيز با مخاط غليظى مهروموم شده است، تا جنین از عفونت‌هادر امان باشد. كودكتان حتى متوجه رابطه شما نمى‌شود و فقط از آنجايى كه در كيسه‌اش غوطه‌ور است، شايد تصور كند كه مادرش در حال يک پياده روى سريع است.

+ انتقال بيمارى را فراموش نكنيد
به خاطر داشته باشيد كه مخاط دهانه رحم از انتقال بيمارى‌هاى جنسى، جلوگيرى نمى‌كند. پس بهتر است از روش محافظت شده‌اى مانند كاندوم استفاده كنيد و تا جايى كه امكان دارد از رابطه دهانى پرهيز كنيد، به ويژه اگر، سابقه تبخال دهانى داريد. زيرا در صورت انتقال ويروس هرپس يا همان تبخال، به همسرتان، كودک نيز در طى زايمان طبيعى درگير اين بيمارى مى‌شود.

+ حالت‌های ديگرى را انتخاب كنيد
با وجود اينكه، رابطه زناشویى، هيچ آسيبى به جنين نمى‌رساند، اما ممكن است بعضى از حالات مورد علاقه‌تان در دوران قبل از باردارى، اكنون براى همسرتان آزار دهنده باشد. پس از چهارماهگى از پوزيشنى كه همسرتان پايين و شما بالا قرار گرفته‌ايد، پرهيز كنيد. زيرا وزن رحم بر روى رگ‌ها و عروق اصلى فشار وارد مى‌كند و اين براى جنين خطرناک است. به همين علت، متخصصان توصيه مى‌كنند، زنان باردار از ابتداى نيمه دوم باردارى، هرگز به پشت نخوابند. در پوزيشنى كه همسرتان بالا باشد، كنترل فشار و سرعت به عهده خودش است و اين براى او بهتر است.

+ هميشه بايد بدون بو باشيد
حتماً تاكنون متوجه شده‌ايد كه با تشكر ويژه از هورمون استروژن، شامّه همسرتان از يک سگ شكارى هم تيزتر شده است. بوى هات داگ آن طرف خيابان يا كلم پخته داخل رستوران، در او حالت تهوع ایجاد می‌کند. اما بوى غذا‌ها تنها چيزهايى نيستند كه باعث بروز این حالت می‌شوند. بوى بدن نیز می‌تواند او را آزار دهد و ممكن است نتواند با شما در يک اتاق بماند چه برسد به برقراری رابطه. براى رهايى از اين معضل، هميشه بدون بو باشيد. زيرا حتى رايحه خوش صابون، شامپو، و ادكلن شما كه هميشه او را تهييج مى‌كرد، اكنون مى‌تواند در او حالت تهوع ايجاد كند. تا نه ماه آينده، اگر دوست داريد شانسى براى رابطه زناشويى داشته باشيد، به لوسيون‌ها و دئودورانت‌هاى بدون بو بچسبيد و به طور كلى ادكلن و عطر‌هايتان را كنار بگذاريد.

+ رابطه زناشویى و زايمان
اگرچه از نظر علمى كاملاً اثبات نشده است، اما خيلى از پزشكان معتقدند که رابطه جنسى به زايمان بهتر، كمک مى‌كند. مايع منى حاوى هورمونى به نام پروستاگلندين است، كه در صورت تماس مستقيم با دهانه رحم، آن را تحريک كرده و باعث شروع انقباضات مى‌شود. البته نگران نباشيد اين اتفاق در زمان‌هاى ديگر باعث زايمان پيش از موعد نمى‌شود. پس اگر از موعد زايمان گذشته و شما هم به عنوان پدر مى‌خواهيد كمكى به همسرتان كنيد، بهتر است دست به كار شويد.

+ چه زمانى رابطه زناشویی ممنوع است
با وجود اينكه برقرارى رابطه جنسى در يک باردارى سالم، مشكلى ندارد اما گاهى شرايطى به وجود مى‌آيد كه بايد فقط به در آغوش گرفتن يكديگر بسنده كنيد. ممكن است پزشک در صورت بروز زايمان پيش از موعد، جفت سر راهى( زمانى كه جفت دهانه رحم را مى‌پوشاند)، ناتوانى گردنه رحم(زمانى كه گردنه رحم آغاز به باز شدن مى‌كند)، اتساع گردنه رحم، خونريزى واژينال يا انقباضات شكمى رابطه زناشویی را ممنوع كند. همچنين اگر بيمارى‌هاى قابل انتقال جنسىداريد، در سه ماهه سوم بايد كاملاً رابطه جنسى را فراموش كنيد زيرا به اندازه كافى در شش ماه قبل فرصت داشته‌ايد. اگر پزشک رابطه جنسى را ممنوع كرده است، از او درباره جزئيات سؤال کنید و مطمئن شويد چه كارهايى ضرر دارد و انجام چه كارهايى بلامانع است.

* به او بگوييد كه زيباترين است
در طول دوران باردارى، زنان كنترل خود را بر روى وزنشان از دست مى‌دهند زيرا در حال تأمين نياز‌هاى كودكشان هستند. اين موضوع براى خيلى از آنها نگران كننده است كه هيكلشان ممكن است هرگز به حالت قبل باز نگردد. با وجود اينكه همسرتان مى‌داند، اين تغييرات در بدنش، علت خوبى دارد، اما اين دليل نمى‌شود كه حساس و نااميد نباشد. او نياز به اطمينان بخشى از سمت شما دارد كه هنوز هم از نظرتان جذاب و خواستنى است. به او بگوييد كه هنوز هم از نگاه شما، او زيباترين است.

منبع: پارسينه

, , ,

مطالب مرتبط با پست جاري

نظرات ارسال شده

  نام
  ایمیل (منتشر نمی‌شود)
  وبسایت
  :) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
  کد امنیتی
  رفرش
  کد امنیتی
  نظر خصوصی
  مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
< <