مجله ياس تنها

مجله ياس تنها

علل پارگي پرده بکارت و عوارض ترميم پرده بکارت بخش زناشويي : پارگي پرده بکارت مي توانند علل مختلفي داشته باشد . در ادامه درباره علل پارگي و عوارض ترميم پرده بکارت با شما صحبت مي کنيممجله ياس تنها - بک

مجله ياس تنها جمعه 04 آذر 1401
علل پارگي پرده بکارت و عوارض ترميم پرده بکارت

علل پارگي پرده بکارت و عوارض ترميم پرده بکارت

بخش زناشويي : پارگي پرده بکارت مي توانند علل مختلفي داشته باشد . در ادامه درباره علل پارگي و عوارض ترميم پرده بکارت با شما صحبت مي کنيم

مجله ياس تنها - بکارت غشایی است که دهانه واژن را تا حدی می‌پوشاند و شکل ان در زنان متفاوت است، اما به طور معمول در نیمه دهانه واژن به شکل نیم ماه است.

پرده بکارت می‌تواند در زمان‌های مختلف زندگی پاره شود، خواه این امر ناشی از قرار دادن تامپون، ورزش یا رابطه جنسی باشد. خونریزی جزئی معمولاً با پارگی همراه است.

در برخی از فرهنگ‌ها و آیین ها، یک پرده بکارت دست نخورده با بکر بودن یک زن در ارتباط است. برخلاف آنچه که بسیاری معتقدند، بجز در موارد نادر، پرده بکارت یک مهر و موم غیر قابل نفوذ نیست. اگر چنین بود، هیچ درگاهی برای جریان قاعدگی یا ترشحات طبیعی واژن برای خروج از بدن وجود نداشت.

از این رو بسیاری از افراد نسبت به ترمیم پرده بکارت خود اقدام می‌کنند. آیا می‌دانید عوارض بعد از ترمیم پرده بکارت چیست؟ به نظر شما ترمیم پرده بکارت راه مناسبی برای درمان آسیب‌های وارد شده به پرده بکارت است؟ در این مقاله قصد داریم تا در مورد عوارض ترمیم پرده بکارت اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهیم. با ما همراه باشید.

* عوامل موثر در پارگی پرده بکارت

پارگی پرده بکارت، اغلب حاصل وارد شدن جسم خارجی به واژن یا تحمل ضربات سخت به این ناحیه است. در این صورت، فرد می‌تواند احساس درد یا خونریزی را تجربه کند. با توجه به تنوع مدل‌های پرده مهبل، آسیب‌های وارده به آن نیز ممکن است دارای انواع گوناگونی باشد.
 
از عوامل موثر در پارگی پرده بکارت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

رابطه جنسی همراه با دخول

خودارضایی با وارد کردن جسم خارجی در واژن

انجام جراحی‌های سنگین در ناحیه لگن

بروز تصادف، همراه با تحمل ضربات و فشار شدید در ناحیه لگن و واژن

تجاوز جنسی

انجام برخی فعالیت‌های سنگین

* چرا زنان در سرتاسر جهان دوست دارند پرده بکارت را داشته باشند؟

دلایل بسیار زیادی برای انجام جراحی هایمنوپلاستی ۰پرده بکارت۰ وجود دارد که در ادامه برخی از این دلایل را با هم مرور می‌کنیم:

نیاز‌های فرهنگی یا مذهبی: در برخی از فرهنگ‌ها زنان قبل از ازدواج برای داشتن این پرده معاینه می‌شوند تا اطمینان حاصل گردد اسیبی به آن وارد نشده است. در چنین شرایطی زنان می‌توانند از هایمنوپلاستی استفاده کنند

سوء استفاده جنسی: برخی از زنان به خاطر سوء استفاده‌های جنسی پرده بکارت خود را از دست می‌دهند و به همین دلیل به دنبال ترمیم آن می‌روند. هایمنوپلاستی علاوه بر ترمیم پرده بکارت می‌تواند اعتماد به نفس از دست رفته این افراد را باز گرداند.
پاره شدن در طول حوادث: برخی از فعالیت‌های فیزیکی خاص و استفاده از تامپون می‌تواند پرده بکارت را پاره کند. زنان در چنین شرایطی می‌توانند از هایمنوپلاستی (عمل پرده بکارت) استفاده کنند.

بازسازی ظاهر واژن: برخی از زنان دوست دارند این فرایند را برای بهبود ظاهر واژن انجام دهند.

* ترمیم پرده بکارت چگونه است؟

امروزه ترمیم پرده بکارت با استفاده از روش‌هایی همچون لیزر، جراحی رادیویی یا همان جراحی با چاقو ترمیم بکارت را انجام می‌دهند. ترمیم پرده بکارت در عرض یک ساعت انجام می‌شود، اما عوارض بعد از ترمیم پرده بکارت تا مدت‌ها همراه خانم‌ها خواهد بود.

طی عمل جراحی ترمیم پرده بکارت، یک غشا نازک به همراه خونرسانی ایجاد می‌شود که در برابر ورود آلت مرد به داخل واژن مانند یک مانع عمل می‌کند. بهترین زمان برای انجام این ترمیم، یک هفته قبل از تاریخ ازدواج است. با وجود اینکه ترمیم پرده بکارت با روش‌های جراحی انجام می‌شود، اما روش‌های دیگری نیز برای انجام این کار وجود دارند.

از رایج‌ترین این روش‌ها می‌توان به کپسول ترمیم بکارت اشاره کرد. کپسول ترمیم بکارت به جهت نجات دختران از آسیب‌ها و فشار‌های اجتماعی توسط اروپا تولید شده است. زمانی که این کپسول وارد واژن شود، با حرارتی که از بدن دریافت می‌کند، باز می‌شود و نوعی غشا مصنوعی را در واژن به وجود می‌آورد. این غشا می‌تواند مانند یک پرده بکارت واقعی و طبیعی عمل کند.

با توجه به تهاجمی بودن عمل‌های جراحی، استفاده از این کپسول می‌تواند گزینه کم هزینه‌تر و مناسب تری برای دختران جوان باشد، ضمن اینکه با استفاده از این کپسول دیگر مجبور به تحمل عوارض بعد از ترمیم پرده بکارت نخواهند بود. اما در مقابل باید بگوییم عمل جراحی با هر روشی، دردسر‌های خاص خودش را دارد و ضمن تمام این موارد، هزینه‌های سنگینی را برای فرد به همراه دارد. طی عمل جراحی، متخصص و جراح زنان بافت‌های باقی مانده در اطراف واژن را به یکدیگر متصل می‌کند و می‌دوزد. این جراحی می‌تواند با بیهوشی و یا بی حسی موضعی انجام شود. پس از انجام این جراحی، بیمار دوره نقاهت خاصی را پشت سر نمی‌گذارد و می‌تواند به فعالیت‌های روزانه اش ادامه دهد.

* عوارض ترمیم پرده بکارت چیست؟

باید به این موضوع اشاره کنیم که عوارض بعد از ترمیم پرده بکارت می‌توانند برای دختران و خانم‌های جوان مشکلات متعددی به وجود بیاورند. گاهی این عوارض می‌توانند به حدی آزار دهنده باشند، که فرد قادر به تحمل آن نباشد. این عوارض در حالت عادی به تورم، لکه بینی و حساسیت به لمس ختم شوند؛ اما این فقط عوارض عادی و طبیعی ترمیم بکارت است. این را در نظر داشته باشید به هیچ قیمتی سلامت خود را فدای فشار‌های اجتماعی نکنید. ممکن است با ترمیم بکارت، در آینده برای رابطه جنسی با مشکلات متعددی مواجه شوید.

* به عوارض ترمیم پرده بکارت که در ادامه عنوان کردیم، توجه کنید:

تنگی نفس

تب بسیار بالا

سرگیجه

خونریزی شدید

درد‌های بسیار شدیدی که با مسکن هم تسکین نمی‌یابند

تهوع شدید و استفراغ

عفونت و عفونت در پریود

ترشحات غیر طبیعی

تمامی موارد بالا همگی از عوارض ترمیم پرده بکارت هستند که فرد را از ادامه فعالیت‌های روزانه باز می‌دارند. در بعضی موارد ممکن است این عوارض خطرات بسیار جدی برای فرد به وجود بیاورند که همگی آن‌ها می‌تواند مستقیما سلامتی فرد را نشانه بگیرند. باید به این نکته اشاره کنیم که این عوارض همگی در یک نفر رخ نمی‌دهند، بلکه با توجه به شرایط و آناتومی بدن هر شخص، بروز این عوارض متفاوت خواهد بود. باید به این نکته اشاره کنیم که ترمیم پرده بکارت با استفاده از لیزر دوره نقاهت کوتاه تری دارد و به طبع عوارض آن نیز کمتر خواهد بود. برای اینکه آسیب ترمیم پرده بکارت به حداقل ممکن برسد، شما می‌توانید به توصیه‌های پزشک متخصص عمل کنید تا عوارض کمتری را متحمل شوید.

مشکلات زنانه

* راه‌های درمان عوارض ترمیم پرده زنان

همانطور که در بخش‌های بالایی به آن اشاره کردیم، ترمیم انواع پرده بکارت با روش‌های جراحی انجام می‌شود. در این روش‌ها اگر باقی مانده بافت‌های پرده بکارت، وجود داشته باشد، جراح آن‌ها را به یکدیگر پیوند می‌زند، اما اگر اثری از بافت‌های پرده بکارت باقی نمانده باشد، پزشک با استفاده از یک ماده بیولوژیکی عمل ترمیم را انجام می‌دهد. پس از اینکه ترمیم توسط جراح انجام شد، برای بررسی عوارض بعد از ترمیم پرده بکارت، بیمار را تا ساعاتی در بیمارستان نگه می‌دارند تا وضعیت جسمانی او را به خوبی مورد بررسی قرار دهند. اگر مشکل خاصی وجود نداشته باشد، بیمار مرخص می‌شود و پس از ۳ الی ۴ روز استراحت می‌تواند به فعالیت هایش ادامه دهد.

با این حال برای اینکه بتوان راه‌های درمان آسیب‌های ترمیم پرده بکارت را اجرا کرد، باید به موارد زیر توجه داشت:

بیمار باید برای جلوگیری از بروز عفونت، موضع جراحی شده را تمیز نگه دارد و به مدت معینی که پزشک تعیین کرده است، آنتی بیوتیک مصرف کند.

برای اینکه عوارض به حداقل خود برسد، بیمار می‌تواند از کمپرس سرد و گرم برای کاهش درد و تورم استفاده کند.

بلافاصله پس از ترمیم بکارت نباید حمام کرد، بلکه باید استحمام را به ۳ الی ۴ روز بعد از جراحی موکول کرد.

برای جلوگیری از عوارض احتمالی باید حداقل تا ۸ هفته پس از عمل جراحی از برقراری رابطه جنسی امتناع کرد.

به طور کلی بهبودی کامل بیمار پس از ۴ الی ۶ هفته اتفاق می‌افتد. البته این در صورتی است که شرایط کاملا عادی و طبیعی پیش برود و عوارض دیگری در این مدت زمان رخ ندهد.

* آیا ترمیم پرده بکارت قابل تشخیص است؟

بسیاری از بانوان پس از پارگی پرده بکارت به دنبال عمل ترمیم این غشا هستند.

در چنین مواقعی یک سوال پیش می‌آید: آیا می‌توان این عمل را تشخیص داد؟ باید بدانید که در اکثر موارد اثرات جراحت ناشی از پارگی قبلی قابل تشخیص است. با این حال کاهش این آثار می‌تواند تا حدود زیادی به ویژگی‌های فیزیکی فرد و همچنین مهارت جراح وابسته باشد.

اما در هر صورت پزشک با معاینه می‌تواند نشانه‌های پارگی بکارت را مشاهده کند. معاینه ترمیم بکارت پزشک قانونی و دریافت گواهی سلامت در میان بسیاری از خانواده‌های سنتی رایج است. برای انجام این کار، لازم است فرد به محل پزشکی قانونی مراجعه کرده و تحت معاینه قرار بگیرد. بنا به اصل رازداری، گواهی مورد نظر، فقط به فرد مراجعه کننده تحویل داده می‌شود

منبع: پارسينه

مطالب مرتبط
ارسال نظر براي اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کدهاي اختصاصي