ديدن انگور در خواب چه تعبيري دارد؟

تعبير خواب انگور

تعبير خواب انگور

بخش تعبير خواب - اگر خواب انگور ديده ايد و مي خواهيد بدانيد تعبير آن چيست همراه ما باشيد

*  تعبیرهای کلی
ابن سیرین می‌گوید: چنانچه هر انگوری شیرین‌تر و تازه‌تر باشد، تعبیرش مال و مقام و عزت بیشتر است.
تعبیر هر انگوری که پوست سختی داشته باشد، یـعـنـی مال و اموالی با سختی و دشواری به دست می‌آید، یا اگر پوست نرمی داشته باشد تعبیرش مال حلال می‌باشد.

*   انواع انگور
● قرمز: ابن سیرین می‌گوید: تعبیر انگوری که ظاهرش قرمز است، عزت و مقام می‌باشد. اگر در بیداری فصل انگور قرمز باشد، چنانچه در خواب ببینی انگور قرمز می‌خوری، تعبیرش مقداری سود و منفعت اندک می‌باشد، حضرت دانیال (ع) می‌فرمایند: یـعـنـی بیشتر از آنچه که امید داری به نعمت و خیر دنیا می‌رسی ولی اگر فصلش نباشد، یـعـنـی ممکن است حرف خوب و خیری بزنی و یا ممکن است تعبیرش مال و اموال باشد.

● سفید: ابن سیرین می‌گوید: اگر در بیداری فصل انگور سفید باشد، چنانچه در خواب ببیند انگور سفید می‌خوری، یـعـنـی با سختی و مشقت مالی را بدست می‌آورد، حضرت دانیال (ع) می‌فرمایند: تعبیرش این است که بیشتر از آنچه که امید داری به نعمت و خیر دنیا می‌رسی، ولی اگر فصلش نباشد، یـعـنـی ممکن است حرف خوب و خیری بزنی و یا ممکن است تعبیرش مال و اموال باشد. امام صادق (ع) می‌فرمایند: چه در بیداری فصل انگور سفید باشد و چه نباشد تعبیرهای آن در خواب عبارتند از: 1- فرزند نیک 2- علم فرائض دینی 3- مال حلال.

● سیاه: ابن سیرین می‌گوید: تعبیر انگوری که ظاهرش سیاه است، غم و اندوه می‌باشد. حضرت دانیال (ع) می‌فرمایند: اگر در فصل انگور سیاه، در خواب ببینی که از آن می‌خوری، یـعـنـی دچار غم و اندوه می‌شوی، ولی اگر فصلش نبود تعبیرش این است که دچار بیم و ترس خواهی شد، بعضی از تعبیرگران نیز می‌گویند: به تعداد هر دانۀ انگوری که خورده‌ای، به تو چوب یا تازیانه می‌زنند (دفع بلا و گرفتاری).
امام صادق (ع) می‌فرمایند: چه در بیداری فصل انگور سیاه باشد و چه نباشد تعبیرهای آن در خواب عبارتند از: 1- فرزند نیک 2- علم فرائض دینی 3- مال حلال.

● دارای آب تیره: ابن سیرین می‌گوید: اگر انگور آبش تیره بود، تعبیرش مال حرام است.

*  فشردن انگور (گرفتن عصاره و آب انگور)

جابر مغربی می‌گوید: اگر ببینی روی معصر چوبی (وسیله‌ای برای گرفتن آب انگور) انگور می‌فشاری، یـعـنـی به «پادشاهی» ستمگر خدمت می‌کنی و اگر جنس معصر خشتی باشد، تعبیرش این است که به پادشاهی دیندار خدمت می‌کنی، و اگر معصر از آجر و گچ و سنگ و آهک باشد، تعبیرش این است که به پادشاه پرهیبتی خدمت می‌کنی، یا اگر انگور را در تشت می‌فشاری، یـعـنـی به زن بزرگی خدمت می‌کنی، یا اگر کاسه باشد، یـعـنـی به آدم خسیسی خدمت می‌کنی.

اگر در خدمت پادشاه هستی و در خواب ببینی با اهل و عیال و زن و فرزند خودت انگور را در معصر می‌فشاری، یـعـنـی تو و اهل و عیالت در خدمت پادشاه به سود و منفعت می‌رسید، ولی اگر در خدمت پادشاه نیستی، یـعـنـی مردی باعث می‌شود که کاری به دست آوری.

امام صادق (ع) می‌فرمایند: تعبیرهای فشردن انگور عبارتند از: 1- مال با خیر و برکت 2- فراخی و زیادی نعمت 3- در امان ماندن از قحط و بلا و گرفتاری، همانطور که در قرآن کریم آمده: ... عَامٌ فِیهِ یُغَاثُ النَّاسُ وَفِیهِ یَعْصِرُونَ _ ... در آن سال مردم عصیر می‌گیرند [به خاطر فراوانی میوه‌ها و دانه‌ها آن‌ها را فشرده و عصاره و آب آن‌ها را می‌گیرند] (یوسف-49).
تعبیر مرتبط :  شیره انگور  

*   درخت انگور
حضرت دانیال (ع) می‌فرمایند: تعبیر درخت انگور، زن زیبا و نیکوکار است، امام صادق (ع) می‌فرمایند: تعبیرهای درخت انگور عبارتند از: 1- سود و منفعت 2- ضرر و زیان 3- مرد حیله‌گر 4- جنگ و دشمنی 5- مال «شبهه‌ناک».

منبع: تعبيرستان

بازنشر: مجله ياس تنها

, ,

مطالب مرتبط با پست جاري

نظرات ارسال شده

  نام
  ایمیل (منتشر نمی‌شود)
  وبسایت
  :) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
  کد امنیتی
  رفرش
  کد امنیتی
  نظر خصوصی
  مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
< <